W Nest Banku zyskują klienci otwierający rachunek bankowy. Deklarując przelew wynagrodzenia na nowe konto otrzymają możliwość założenia Nest Lokaty Witaj z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać maksymalnie 10 tys. zł. Minimalna kwota inwestycji, to 1 tys. zł.

Warto sprawdzić: Ceny na polskim rynku sztuki rosną w szalonym tempie

Na drugim miejscu zestawienia uplasowały się Toyota Bank z Lokatą Plus oraz Getin Bank z Lokatą na nowe środki. Oprocentowanie obu depozytów wynosi 0,5 proc. w skali roku. Na lokatę Toyota Banku należy wnieść kapitał w wysokości minimum 5 tys. zł. W Getinie wystarczy kwota dziesięciokrotnie niższa – jest za to limit wpłat, który wynosi 200 tys. zł (nowych środków).

Z EKOLokatą Zyskowną w Banku Ochrony Środowiska i Lokatą na Nowe Środki Online od Santander Consummer Banku wypracować można odsetki na poziomie 0,3 proc. w skali roku. Na każdy z depozytów można wpłacić po 1 tys. zł. Maksymalnie do 200 tys. zł w BOŚ i 400 tys. zł w Santanderze.

Bez zmian utrzymuje się oprocentowanie Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium. Jego oferta, to 0,2 proc. w skali roku. Na depozycie mogą pracować nowe środki w minimalnej kwocie 1 tys. zł.

Warto sprawdzić: Jak to jest z akcjami debiutantów. Można dobrze zarobić?

Ogon rankingu stanowią lokaty, których oprocentowanie nie sięga nawet 0,1 pkt. proc. Na tej liście znaleźć można oferty takie jak: Lokata na nowe środki od mBanku, Lokata zakładana przez Plus24 od Plus Banku, T-Lokata od Citi Handlowego, Lokata standardowa od Alior Banku, Credit Agricole czy Banku Pekao SA oraz Lokata GoOnline od BNP Paribas i Lokata MIDI od Banku Pocztowego.