Przyda się nie tylko w podróży

Karta zamiast szkolnej czy studenckiej polisy NNW.

Publikacja: 08.10.2016 17:41

Przyda się nie tylko w podróży

Foto: Rzeczpospolita

Planeta Młodych, Euro26, ISIC czy Twoja Karta Podróże Student to popularne karty w zasadzie dla młodzieży, choć nie tylko. Planeta Młodych jest dostępna aż do 39. roku życia, a Euro26 do 30. Pojawiła się też Planeta Młodych Plus dla osób w wieku od 39 do 59 lat. Karty umożliwiają korzystanie z wielu zniżek w muzeach, księgarniach, szkołach językowych, a jednocześnie zapewniają ubezpieczenie.

Pieniądze z dwóch polis NNW

Świadczenia z polisy NNW się kumulują, zatem nie ma przeszkód, żeby mieć zarówno NNW szkolne lub studenckie (grupowe wykupione za pośrednictwem instytucji oświatowej), jak i którąś z kart czy indywidualne ubezpieczenie NNW. Na przykład jeśli mamy kartę Euro26 oraz szkolne NNW, to w razie wypadku dostaniemy pieniądze z obu polis NNW.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia OC oraz kosztów leczenia. Tutaj nie warto dublować polis, ponieważ świadczenie nie może przekraczać wartości szkody niezależnie od tego, z ilu polis byłoby wypłacane (niepotrzebnie płacimy więc dodatkową składkę).

Karty oferowane są w różnych wariantach: bez ubezpieczenia, z polisami dla uprawiających sport albo dla podróżujących. Każdy może zatem dopasować produkt do swoich potrzeb. I tak osoba wspinająca się na skałkach może wybrać kartę dla uprawiających sport w Polsce, globtroterowi przyda się ubezpieczenie turystyczne ważne na całym świecie, zaś student wyjeżdżający w wakacje do pracy w USA może wykupić kartę z ubezpieczeniem dostosowanym do kosztów w tym państwie.

Choroby przewlekłe

Polisa turystyczna zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą, ale nie wszystkich.

Większość kart nie obejmuje ochrony w razie chorób przewlekłych. Jeśli zatem ktoś choruje na cukrzycę, stwardnienie rozsiane czy nadciśnienie, to niezależnie od tego, czy ma Planetę Młodych, Euro26 czy ISIC, będzie musiał przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jedynie Twoja Karta Podróże Student gwarantuje opłacenie pomocy medycznej w razie zaostrzenia choroby przewlekłej.

Jeżeli planujemy podróże egzotyczne, warto wiedzieć, że choroby tropikalne wchodzą w zakres ubezpieczenia w Planecie Młodych i Euro26. Natomiast w ISIC taką ochronę trzeba dodatkowo wykupić.

W internecie lub tradycyjnie

Osobom uprawiającym sport z pewnością zależy, żeby mieć ubezpieczenie na wypadek kontuzji czy wyrządzenia szkody innym (np. podczas jazdy na nartach). Tutaj między kartami są różnice. Na przykład Planeta Młodych obejmuje ubezpieczenie na rekreacyjny wyjazd narciarski już w wariancie podstawowym, natomiast w Euro26 taki zakres jest tylko w wariancie sport.

Kartę możemy wyrobić przez internet (zostanie wysłana pocztą) albo w punktach dystrybucyjnych, których adresy znajdziemy na stronach WWW.

Planeta Młodych

Dostępna jest dla osób w wieku od 5 do 39 lat.

Warianty:

– na Polskę Classic: za 35 zł z ubezpieczeniem NNW z sumą ubezpieczenia 7 tys. zł lub za 50 zł z ubezpieczeniem NNW z sumą 20 tys. zł,

– na Polskę Classic Sport (sporty wysokiego ryzyka i uprawiane wyczynowo): za 55 zł z ubezpieczeniem NNW z sumą 7 tys. zł lub za 75 zł z ubezpieczeniem NNW z sumą 20 tys. zł,

– na świat (bez USA i Kanady) w wersji Travel: za 60 zł (NNW z sumą ubezpieczenia 7 tys. zł, koszty leczenia KL z sumą 60 tys. euro i OC z sumą 50 tys. euro) lub za 70 zł (NNW z sumą 20 tys. zł, KL z sumą 60 tys. euro i OC z sumą 50 tys. euro),

– na świat (bez USA i Kanady) w wersji Travel Sport (sporty wysokiego ryzyka i uprawiane wyczynowo): za 90 zł (NNW z sumą ubezpieczenia 7 tys. zł, KL z sumą 60 tys. euro i OC z sumą 50 tys. euro) lub za 110 zł (NNW z sumą 20 tys. zł, KL z sumą 60 tys. euro i OC z sumą 50 tys. euro),

– na świat razem z USA i Kanadą: za 250 zł lub za 290 zł; druga opcja obejmuje sporty wysokiego ryzyka i uprawiane wyczynowo; obie opcje są z sumami ubezpieczenia: NNW 20 tys. zł, KL 60 tys. euro i OC 50 tys. euro.

Karta ważna jest przez 365 dni.

www.planetamlodych.com.pl

Karta Euro26

Przeznaczona dla osób w wieku od pięciu do 30 lat.

– Euro26 Polska kosztuje więcej niż Planeta Młodych Classic, bo 59 zł, ale oprócz NNW z sumą ubezpieczenia 20 tys. zł obejmuje OC z sumą 80 tys. zł,

– Euro26 Polska Sport kosztuje 74 zł, obejmuje NNW z sumą ubezpieczenia 15 tys. zł, OC z sumą 80 tys. zł i OC związane z uprawianiem sportu z sumą 10 tys. zł; ochrona obejmuje uprawianie sportów amatorskich, wyczynowych i wysokiego ryzyka,

– Euro26 World za 84 zł; ubezpieczenie KL na cały świat bez Polski, USA i Kanady z sumą 60 tys. euro, NNW z sumą 5 tys. euro, OC z sumą 20 tys. euro,

– Euro26 Sport za 147 zł; ubezpieczenie KL na cały świat bez Polski, USA i Kanady z sumą 60 tys. euro, OC związane z uprawianiem sportu z sumą 5 tys. euro, OC z sumą 20 tys. euro, koszty ratownictwa z sumą 5 tys. euro.

Ostatnie dwa warianty zapewniają też e-konsultację lekarską, dwie wizyty u ortopedy lub chirurga, 20 zabiegów rehabilitacyjnych, jedno badanie RTG kończyny po powrocie z zagranicznego wyjazdu.

Karta jest ważna przez 365 dni.

euro26.pl

Międzynarodowa legitymacja studencka ISIC

Potwierdza status studenta na całym świecie, przysługuje studentom uczelni państwowych i prywatnych wszystkich rodzajów studiów bez względu na wiek, a także uczniom od 12. roku życia.

– ISIC z ubezpieczeniem NNW ważnym w Polsce kosztuje 59 zł, a z ubezpieczeniem NNW (z sumą 20 tys. zł) i KL za granicą (z sumą 60 tys. euro) – 79 zł. Karta za 79 zł zapewnia także ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa, assistance, zwrot kosztów transportu i repatriacji.

Międzynarodowa legitymacja studencka ma najdłuższy termin ważności, 16 miesięcy liczone od 1 września 2016 r.

www.isic.pl

Twoja Karta Podróże Student

Dostępna dla osób w wieku od roku do 28 lat.

– Kosztuje 110 zł; zapewnia ubezpieczenie KL z sumą 260 tys. zł, NNW z sumą 15 tys. zł i OC z sumą 100 tys. zł; obejmuje też ochronę rzeczy osobistych w razie kradzieży z włamaniem i rabunku (z sumą do 1000 zł) i ubezpieczenie kosztów rehabilitacji po powrocie do Polski (z sumą 500 zł). Karta nie działa w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i na Białorusi. Jest ważna przez 365 dni.

pl.april-international.com/polska/ubezpieczenie-twoja-karta-podroze-student

Planeta Młodych, Euro26, ISIC czy Twoja Karta Podróże Student to popularne karty w zasadzie dla młodzieży, choć nie tylko. Planeta Młodych jest dostępna aż do 39. roku życia, a Euro26 do 30. Pojawiła się też Planeta Młodych Plus dla osób w wieku od 39 do 59 lat. Karty umożliwiają korzystanie z wielu zniżek w muzeach, księgarniach, szkołach językowych, a jednocześnie zapewniają ubezpieczenie.

Pieniądze z dwóch polis NNW

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polisy i ubezpieczenia
Wielka awaria ZUS. Od rana nie działa strona zakładu ani PUE
Polisy i ubezpieczenia
Banki nie mogą rozwinąć skrzydeł w sprzedaży ubezpieczeń, ale jest lepiej
Polisy i ubezpieczenia
Przestępczość ubezpieczeniowa kwitnie w gorszych czasach
Polisy i ubezpieczenia
Odpowiedzialność za nieumyślne szkody lepiej przerzucić na ubezpieczyciela
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Polisy i ubezpieczenia
Inflacja niejedno ma imię. Te ubezpieczenie zdrożeją
Materiał Promocyjny
Jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez przestępców cybernetycznych?