Aplikacja mobilna app2U Europa Ubezpieczenia oferuje dostęp do 11 rodzajów ubezpieczeń dla osób podróżujących lub aktywnie wypoczywających. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. App2U jest dostępna na telefony z systemem iOS i Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store i Google Play.

Warto sprawdzić: Banki pomagają kupić rower. Trudniej go ubezpieczyć

Ubezpieczyciel reklamuje, że zakup polisy jest możliwy nawet w ciągu kilkunastu sekund, a ochrona ubezpieczeniowa rusza tuż po opłaceniu składki, którą można uiścić metodą wybraną przez użytkownika: za pomocą karty płatniczej, BLIK-a lub payU. W app2U klienci sami decydują o zakresie i okresie ochrony – w najkrótszym wariancie ubezpieczenie można kupić już na cztery godziny, czyli na czas potrzebny np. na wycieczkę rowerową za miasto.

– Współcześni klienci będą coraz bardziej oczekiwać, że proces zakupu ubezpieczenia będzie wyglądał tak samo nieinwazyjnie jak w e-commerce. Chcą, by produkt był maksymalnie dostosowany do często zmieniających się indywidualnych potrzeb. Daleko posunięta personalizacja oferty jest jednym z głównych trendów w branży – mówi Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

App2U pozwala ubezpieczyć cztery obszary. Pierwszy to podróże i wypoczynek – oferuje ochronę podczas podróży zagranicznej i wypoczynku w Polsce. Chroni w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz przymusowej kwarantanny i izolacji w trakcie pobytu za granicą.

Twórcy app2U przygotowali również ofertę stworzoną z myślą o rowerzystach. Jej zakres dotyczy następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, uszkodzenia roweru, kradzieży i rowerowego assistance.

Drugi obszar to bilety i wydarzenia – zapewnia mobilny dostęp do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży lub wydarzenia kulturalnego. Daje także możliwość ubezpieczenia się w prosty sposób na wypadek opóźnienia lub odwołania pociągu lub samolotu.

Trzeci obszar to sprzęt mobilny i RTV – obejmuje przypadkowe uszkodzenia i kradzieże laptopów, aparatów fotograficznych, zegarków, telewizorów czy konsoli do gier.

Ostatni obszar to ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków psów i kotów, wydatki będące ich następstwem oraz odpowiedzialność cywilna za wyrządzone szkody.

O ubezpieczeniach na żądanie, których przykładem jest oferta Europy Ubezpieczenia, mówi się od jakiegoś czasu, wróżąc im przyszłość. Są wygodnym rozwiązaniem, gdy nie potrzebujemy ochrony przez długi czas, a standardowe polisy kupuje się na rok.

Parę lat temu Aviva próbowała sprzedawać przez aplikację krótkoterminowe polisy komunikacyjne (od trzech godzin do 30 dni), ale klienci nie byli nimi zbyt zainteresowani. Przed Avivą Play Ubezpieczenia wprowadziło mobilny market z ubezpieczeniami, gdzie za pomocą aplikacji można było kupić polisy kilku towarzystw w postaci abonamentów ubezpieczeniowych. To rozwiązanie również się nie przyjęło.