Klienci, którzy zdecydują się na jeden z trzech rachunków osobistych oferowanych przez Bank BPH, będą mogli założyć lokatę oprocentowaną stawką 4 proc. w skali roku. „Nowy gatunek” lokaty w pakiecie z kontem to propozycja dla osób, które od 1 stycznia do 1 listopada tego roku nie posiadały rachunku osobistego w Banku BPH. Klienci, którzy otworzą Lubię to! Konto, Kapitalne Konto albo Maksymalne Konto mogą założyć jednocześnie 6-miesięczną lokatę oprocentowaną stawką 4 proc. w skali roku. Warunkiem korzystania z preferencyjnego oprocentowania jest zasilanie konta kwotą co najmniej 2 tys. zł miesięcznie. Jeśli w danym miesiącu na konto nie wpłynie wymagana kwota, w kolejnym oprocentowanie wyniesie 0,25 proc. Powróci jednak do poziomu 4 proc. w następnym miesiącu po ponownym zasileniu konta. Bank nie podaje jednak jaka jest minimalna i maksymalna kwota lokaty. Każdy klient może założyć jedną lokatę.

Rachunek wraz z promocyjną lokatą można zakładać do 29 lutego 2016 r. we wszystkich oddziałach i placówkach partnerskich Banku BPH. Wniosek o otwarcie konta można złożyć też przez stronę internetową).

W tym roku Bank BPH koncentruje się na pozyskiwaniu nowych klientów, między innymi promując rachunki osobiste Lubię to! Konto. W ramach współpracy z ZUS rozwija też sprzedaż Kapitalnego Konta z dodatkowymi usługami, oferowanego emerytom i rencistom. W III kwartale tego roku bank otworzył łącznie 27 tys. kont, a ich liczba na koniec września tego roku wyniosła 467 tys., czyli o 9 proc. więcej niż przed rokiem.