Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się Lokata Cloud Idea Banku. W tym przypadku zysk w wysokości 2,65 proc. w skali roku jest możliwy do osiągnięcia pod warunkiem, że przez cały czas trwania lokaty minimum 10 proc. jej wartości będziemy trzymali na Koncie Idealnym.

BOŚ Bank posiadaczom kont osobistych z aktywną kartą debetową oferuje EKOlokatę SUPERprocentującą ze stawką 2,05 proc. Pozostali klienci mogą zyskać 1,6 proc. Można otworzyć dowolną liczbę lokat. Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Na uwagę zasługuje również lokata Bonusowa (1,9 proc.) dla klientów Banku Zachodniego WBK, którzy podpiszą umowę kredytową i skorzystają z oferty karty kredytowej. Toyota Bank oferuje Depozyt Plus z odsetkami 1,8 proc. Oprocentowanie promocyjnej Lokaty Mobilnej w Banku Pekao wynosi 1,7 proc. Tyle samo dostaniemy w Plus Banku, jeśli założymy w serwisie bankowości elektronicznej lokatę standardową. Getin Bank proponuje e-Lokatę Tradycyjną z odsetkami 1,65 proc. (dostępna online), natomiast Raiffeisen Polbank – Lokatę Lojalny Bank ze stawką 1,6 proc.

W rankingu lokat sześciomięsięcznych (wkład 5 tys. zł) uwzględniliśmy po jednym najlepszym depozycie z oferty każdego z banków. ©?