Nowy klient może liczyć na wyższe odsetki

Atrakcyjne warunki dla przechodzących z innych banków i lokujących nowe środki

Publikacja: 04.11.2017 10:00

Nowy klient może liczyć  na wyższe odsetki

Foto: Bloomberg

Nie warto trzymać oszczędności w jednym banku. Chcąc osiągnąć ponadprzeciętne zyski na lokacie czy koncie oszczędnościowym, najlepiej podzielić wolne środki między kilka instytucji. Banki bardziej niż dotychczasowych doceniają bowiem nowych klientów, oferując im atrakcyjniejsze oprocentowanie.

W pakiecie z kontem osobistym

Z lokat i rachunków o podwyższonej stawce korzystać mogą zwykle osoby otwierające w danej instytucji konto osobiste. Z jednej strony jest to wabik na nowych klientów, z drugiej zaś – swego rodzaju nagroda dla osób, które zdecydowały się na wybór oferty danego banku.

Bez konta osobistego założyć można wyłącznie iLokatę oraz Konto Lokacyjne w Alior Banku, Konto Max Oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK, Otwarte Konto Oszczędnościowe w Promocji Bonus na start w ING Banku Śląskim oraz db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku.

Preferencyjna oferta zawsze dotyczy ograniczonej kwoty. W przypadku lokat jest to zwykle od 10 tys. do 50 tys. zł. Poza tym specjalne warunki cenowe obowiązują tylko przez okres od dwóch do sześciu miesięcy.

Lokaty bankowe

Najwyższe oprocentowanie proponuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Aby dostać 4 proc. w skali roku na depozycie kwartalnym, trzeba uruchomić Nest Konto. Zakładając podobną lokatę na pół roku, należy dodatkowo przelewać na rachunek wynagrodzenie w wysokości minimum 2,5 tys. zł.

3,5 proc. w skali roku można zyskać na miesięcznej lokacie Logujesz–Lokujesz dostępnej dla osób aktywujących bankowość mobilną w eurobanku. Wkład powinien wynosić od 200 zł do 10 tys. zł.

Identyczne oprocentowanie, oferowane przez trzy miesiące, dostępne jest na lokacie dla nowych klientów w mBanku oraz na Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima. Minimalny wkład wymagany przez mBank to 500 zł. W BGŻOptima należy wpłacić co najmniej 1 tys. zł.

3 proc. w skali roku w ramach Oferty Powitalnej zyskać można na dwumiesięcznej lokacie w Credit Agricole. Warunkiem uzyskania promocyjnych odsetek jest m.in. posiadanie konta, karty oraz zadeklarowanie wpływów na konto w wysokości co najmniej 500 zł. Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Dysponując kwotą od 1 tys. do 100 tys. zł zyskać można 2,7 proc. w skali roku na trzymiesięcznej Lokacie Bezkompromisowej w BGŻOptima.

W sumie do 200 tys. zł można zdeponować na dwóch iLokatach w Alior Banku: 90-dniowej i 186-dniowej. Obie gwarantują odsetki na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Minimalna kwota pojedynczego depozytu to 1 tys. zł.

Citi Handlowy oferuje dwie Lokaty ze stawką 2,5 proc. w skali roku, pierwsza z Kontem Citi Priority, druga z Citigold. Lokata na Powitanie w Citigold dostępna jest dla pierwszych 500 klientów, którzy do 31 stycznia 2018 r. otworzą konto osobiste i uzyskają saldo dzienne na poziomie co najmniej 330 tys. zł (najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta).

Najmniej w promocji, 2 proc. w skali roku, oferuje eurobank na lokacie na nowe środki.

Konta oszczędnościowe

Atutem rachunków oszczędnościowych jest swoboda w dysponowaniu środkami. W przeciwieństwie do lokat bankowych, klient może wpłacać i podejmować pieniądze, kiedy chce, co pozwala na bieżące podwyższanie salda objętego promocyjnym oprocentowaniem.

Obecnie najwyższą stawkę proponuje Orange Finanse – 3,6 proc. w skali roku przez sześć miesięcy. Ale dotyczy to tylko kwoty do 10 tys. zł.

2,55 proc. w skali roku przez cztery miesiące zyskać można w Deutsche Banku, z tym że tu na Koncie Oszczędnościowym Plus pracować może aż 100 tys. zł.

2,5 proc. dla nowych środków (do 100 tys. zł) oferuje Alior Bank przez cztery miesiące na Koncie Lokacyjnym, a także Bank Millennium przez trzy miesiące na Koncie Oszczędnościowym Profit. Tyle samo, ale dla kwoty do 30 tys. zł, proponuje przez trzy miesiące eurobank na Rachunku Ekstra Zysk.

W Nest Banku można otworzyć konto Nest Oszczędności, gwarantujące promocyjne odsetki 2,25 proc. w skali roku przez dwa miesiące (kwota do 50 tys. zł). Najniższe oprocentowanie obowiązuje w ING Bank Śląskim i Banku Zachodnim WBK. ©?

Nie warto trzymać oszczędności w jednym banku. Chcąc osiągnąć ponadprzeciętne zyski na lokacie czy koncie oszczędnościowym, najlepiej podzielić wolne środki między kilka instytucji. Banki bardziej niż dotychczasowych doceniają bowiem nowych klientów, oferując im atrakcyjniejsze oprocentowanie.

W pakiecie z kontem osobistym

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał partnera
Bezpieczna przystań, czyli po co oszczędzać w złocie
Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Rynki finansowe
Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży