Najwyżej oprocentowaną lokatę półroczną znajdziemy w ofercie Banku BPH. Jednak żeby dostać tam 4 proc. w skali roku, trzeba założyć jedno z trzech kont osobistych: Lubię to! Konto, Kapitalne Konto albo Maksymalne Konto. Umowa lokaty zawierana jest w ramach pakietu Nowy Gatunek. Są też dodatkowe warunki: konto należy zasilać kwotą minimum 2 tys. zł miesięcznie, a wielkość lokaty musi mieścić się w przedziale od 1 tys. do 10 tys. zł.

Promocja w BPH, dotycząca de facto kont osobistych (lokata jest tylko bonusem), znacząco odbiega od ofert konkurentów. Średnie oprocentowanie 11 najlepszych na rynku lokat sześciomiesięcznych wynosi 2,49 proc. w skali roku (o 0,14 pkt proc. mniej niż w styczniu), natomiast przeciętne oprocentowanie w bankach to tylko 1,4 proc.

Drugi w naszym zestawieniu depozyt półroczny ma już wyraźnie niższą stawkę – 2,8 proc. w skali roku. Tyle BOŚ Bank oferuje osobie, która już ma lub założy konto w tej instytucji. EKOlokata SUPERprocentująca musi wynosić co najmniej 1 tys. zł (górnej granicy nie ma).

Smart Lokata Wariant Specjalny z Plusem to propozycja Smart Banku z odsetkami 2,6 proc. Jest dostępna tylko dla nowych klientów FM Banku PBP (Smart Bank jest jego częścią), którzy założą SMART Konto. Zdeponować trzeba minimum 1 tys. zł (brak kwoty maksymalnej). Jeden klient może mieć tylko jeden taki depozyt. Oprocentowanie Lokaty Power w Idea Bank wynosi 2,55 proc. w skali roku. Dotyczy wyłącznie nowych środków. Bank nie wymaga zakładania konta. Przyjmuje kwoty od 1 tys. do 1 mln zł.

Getin Noble Bank oferuje e-Lokatę Tradycyjną ze stawką 2,4 proc. w skali roku. Minimalna kwota depozytu to 500 zł (nie ma górnego limitu).