Deponując pieniądze na trzy miesiące możemy teraz liczyć na maksymalnie 4 proc. Tyle proponują dwie instytucje: Nest Bank i Plus Bank.

W pierwszym założymy Nest Lokatę Witaj. Jest ona przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku, otwierających jednocześnie Nest Konto. Dodatkowo ograniczony jest okres, w jakim z oferty można skorzystać – jest to maksymalnie 30 dni od otwarcia konta osobistego. Kwota depozytu jest niewielka, musi mieścić się w widełkach od 1 tys. do 10 tys. zł.

Plus Bank oferuje lokatę progresywną ze średnim oprocentowaniem w wysokości 4 proc. w skali roku. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny 10 tys. zł. Jeden klient może otworzyć tylko jeden taki depozyt. Przedterminowe zerwanie umowy powoduje wypłatę odsetek za rzeczywisty okres oszczędzania według progresywnej stawki: w pierwszym miesiącu wynosi ona 3 proc., w drugim miesiącu – 4 proc., a w trzecim miesiącu – 5 proc.

W Idea Banku dostaniemy na lokacie trzymiesięcznej 3,5 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci tej instytucji, którzy wcześniej nie zawierali z nią umowy o produkt finansowy. Minimalna kwota to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może mieć jeden taki depozyt. Powinien go założyć online.

Na lokacie w mBanku, ze stawką 3,5 proc. w skali roku, można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,78 proc. w skali roku. Jest to nieznacznie (o 0,1 pkt proc.) mniej niż w lutym. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla tego terminu to tylko 1,28 proc.