Aby dostać 4 proc. w skali roku, trzeba jednak spełnić jeden z postawionych przez bank warunków. Może to być m.in. przelew wynagrodzenia na Nest Konto (co najmniej 2,5 tys. zł miesięcznie). Maksymalna kwota lokaty to 10 tys. zł. Idea Bank proponuje 2,65 proc. w skali roku na Lokacie Cloud, ale klient musi trzymać 10 proc. kwoty depozytu na Koncie Idealnym. Lokatę mogą otworzyć osoby dysponujące wkładem od 500 zł do 1 mln zł.

Na trzecią pozycję w zestawieniu wskoczył Alior Bank z nową iLokatą dla nowych klientów. Oprocentowanie 186-dniowego depozytu wynosi 2,5 proc. w skali roku. Maksymalna kwota lokaty nie może przekraczać 200 tys. zł (suma środków zdeponowanych na iLokacie 90-dniowej i 186-dniowej). Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Odsetki 2 lub 2,05 proc. w skali roku mogą zyskać osoby zakładające Depozyt Plus w Toyota Banku albo EKOlokatę SUPERprocentującą w Banku Ochrony Środowiska. Pierwsza oferta dotyczy klientów mających konto w Toyota Banku, druga – konto w BOŚ z aktywną kartą debetową.

Pozostałe banki oferują na lokatach półrocznych od 0,3 do 1,9 proc. w skali roku.