Najwyżej oprocentowaną lokatę miesięczną oferuje teraz FM Bank. Jest to Smart Lokata na Powitanie. Zapewnia odsetki w wysokości 3,25 proc. w skali roku. Niestety, mogą ją założyć, korzystając z internetu, tylko nowi klienci, którzy wcześniej nie deponowali oszczędności w tym banku. Otwieranie konta osobistego nie jest wymagane. Jeden klient może mieć jeden tak wysoko oprocentowany depozyt. Jego maksymalna wysokość to 10 tys. zł (minimalna 1 tys. zł). Gdybyśmy ulokowali 5 tys. zł, przez miesiąc zarobilibyśmy 13,5 zł.

BOŚ Bank ma w ofercie lokatę miesięczną ze stawką 3 proc. w skali roku. Ale jest ona dostępna wyłącznie dla osób posiadających Konto bez Kantów. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł, maksymalny 15 tys. zł. Podobnie jak w FM Banku, jeden klient może założyć tylko jedną lokatę. Po upływie miesiąca odnowi się ona na ten sam okres, ale już na nowych warunkach. Jej oprocentowanie będzie wtedy takie jak złotowej Ekolokaty 1 (obecnie jest to 1,1 proc. rocznie). Lokatę w IKO PKO BP, z odsetkami 2,25 proc. w skali roku, mogą założyć osoby mające w tym banku konto osobiste. Zdeponować można najwyżej 10 tys. zł (minimum 1 tys. zł).

Pozostałe banki oferują mniej niż 2 proc. Wszystkie depozyty w naszym zestawieniu mają stałe oprocentowanie.

Średnia stawka wyliczona na podstawie 11 najlepszych na rynku ofert na miesiąc wynosi teraz 1,84 proc. Jest o 0,2 pkt proc. niższa niż w lipcu.

a.ogonowska@rp.pl