Zakładanie konta osobistego nie jest wymagane. Jeden klient może mieć tylko jeden taki depozyt. Minimalna jego wartość to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Lokatę należy otworzyć poprzez bankowość internetową. Gdybyśmy zdeponowali w Banku Smart 5 tys. zł, to przy 4-proc. stawce przez miesiąc zarobilibyśmy nieco powyżej 16 zł.

Na drugim miejscu w rankingu depozytów miesięcznych znajduje się Lokata LOGujesz-LOKujesz z oferty Eurobanku. Jej oprocentowanie wynosi 3,5 proc. rocznie. Z oferty mogą skorzystać nowi użytkownicy aplikacji mobilnej Eurobanku. Lokatę można założyć tylko w ciągu siedmiu dni od uruchomienia aplikacji. Minimalną kwotę depozytu bank wyznaczył na 200 zł, maksymalną na 10 tys. zł.

Lokatę w IKO w PKO BP mogą otworzyć osoby mające w tym banku konto osobiste i używające aplikacji mobilnej IKO (depozyt zakłada się w smartfonie). Bank pozwala zdeponować od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku.

Pozostałe banki proponują mniej niż 2 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat miesięcznych wynosi teraz 1,99 proc. rocznie. Jest na podobnym poziomie jak w maju. Prawie dwukrotnie przewyższa przeciętne na rynku oprocentowanie takich lokat (1,02 proc.). Na razie poprawy oprocentowania nie ma co się spodziewać. Osoby poszukujące wyższych stawek mogą najwyżej polować na promocje organizowane przez banki, ale wiąże się to z koniecznością spełnienia określonych warunków.