Zwycięzcą rankingu depozytów sześciomiesięcznych (wkład 10 tys. zł) został ponownie Nest Bank i jego Nest Lokata Witaj. Można na niej zarobić 4 proc. w skali roku. Niestety, jest to oferta tylko dla klientów otwierających Nest Konto i deklarujących comiesięczny przelew wynagrodzenia (minimum 2,5 tys. zł) lub prowadzących działalność gospodarczą i zapewniających określone wpływy na rachunek firmowy (dodatkowo z tego rachunku muszą być robione płatności do urzędu skarbowego i ZUS). Kwota lokaty nie może przekraczać 10 tys. zł. Nowy depozyt BGŻOptima – Lokata Urodzinowa – gwarantuje odsetki do 2,7 ptroc. w skali roku (w zależności od stażu klienta w tym banku), ale dotyczy to tylko nowych środków. Oferta obowiązuje do 20 grudnia 2017 r. Maksymalny wkład to 200 tys. zł.

2,65 proc. można uzyskać na Lokacie Cloud (wkład od 500 zł do 1 mln zł), ale suma odpowiadająca 10 proc. kwoty lokaty musi znajdować się na Koncie Idealnym w Idea Banku. Nieco mniej zarobimy na lokacie online (186 dni) w Alior Banku. Jest ona przeznaczona dla nowych klientów (maksymalna kwota 200 tys. zł).

BOŚ klientom deponującym nowe środki i posiadającym ROR z aktywną kartą debetową od niedawna oferuje sześciomiesięczną EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2,3 proc.