Nie będzie zniesienia limitu składek do ZUS

Rząd wycofuje się ze zniesienia limitu 30-krotności wynagrodzenia od którego odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, stwierdziła, że zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS nie będzie. Rzecznik prezydenta stwierdził zaś, że większość parlamentarna wycofała się z tego pomysłu.

Z wypowiedzi minister przedsiębiorczości wynika, że do utrzymania limitu 30-krotności przychyla się premier Mateusz Morawiecki. W ubiegłym tygodniu wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że Porozumienie nie zagłosuje za zniesieniem limitu składek na ZUS. A bez 18 posłów tej partii Zjednoczona Prawica nie ma większości potrzebnej do uchwalenia ustawy.

– Cieszymy się, że rząd przychylił się do naszego apelu i odstąpił od zniesienia limitu składek na ZUS. To dobra informacja dla firm, pracowników i gospodarki. Młodzi, dobrze wykształceni specjaliści, będą mieli lepsze warunki zatrudnienia w Polsce. Trzydziestokrotność to także skuteczny magnes przyciągający do naszego kraju inwestycje o wysokim poziomie wartości dodanej, m.in. w centra badawczo-rozwojowe, czy usługi biznesowe wysokiej wartości. Warto jednak rozmawiać o tym, co jeszcze powinniśmy zrobić, żeby zwiększyć poziom i poprawić jakość inwestycji w Polsce. Jesteśmy przygotowani i otwarci na takie rozmowy – mówi dr Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

  • Pokaż komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane

treść komentarza *

  • imię *

  • adres e-mail *

  • adres strony www

Mogą Ci się również spodobać

PPK- jak to robią inni na świecie

Pracownicze programy emerytalne z automatycznym zapisem wprowadziły trzy kraje Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju ...

OFE otwierają rok z zyskiem

2017 był najlepszym rokiem w historii OFE. Pierwszy miesiąc 2018 r. również nie rozczarował. ...

Kto będzie musiał założyć PPK

Pierwsze oszczędności w ramach nowego systemu długoterminowego oszczędzania pojawią się już za kilka miesięcy. ...