- to kolejna propozycja polisy oszczędnościowej Compensa TUnŻ. Program dostępny jest od niższej składki. Wyróżnia go wysoka, minimalna suma ubezpieczenia na wypadek śmierci – 10 000 zł i przy niskiej składce mogłoby być trudno porównać ten produkt z propozycjami innych ubezpieczycieli.
W zestawieniu kosztów programów (wyrażonych jako określony proc. wpłaconych składek), w scenariuszu rocznym najdrożej wypada Multi PIN 2.1., gdzie koszty są zdecydowanie wyższe niż w pozostałych rozwiązaniach. Dzieje się tak z powodu pobrania opłaty za dystrybucję i wystawienie polisy wynoszącej 99 proc. wpłaconych składek. Z kolei opłaty likwidacyjne są niewielkie. Po 10 latach, czyli minimalnym, rekomendowanym czasie oszczędzania w programach ze składką regularną najtaniej wypadł Megafundusz Compensy. Nieco droższy okazał się PI Skuteczne Oszczędzanie i Multi PIN 2.1 z POI10. W scenariuszu 20-letnim zdecydowanie najtańszy jest Multi PIN 2.1 ale z POI15. Prawie identycznie wypadły Multi PIN 2.1 z POI10 i Megafundusz.
PI Skuteczne Oszczędzanie, pomimo niezłej pozycji w 10-letnim horyzoncie, w 20-letnim scenariuszu okazał się wraz z OmniProfit Premium najdroższym rozwiązaniem. Wszystko przez stały poziom opłaty za zarządzanie, która nie maleje z upływem czasu, a pobierana jest procentowo, a nie kwotowo od co raz to większych aktywów, co zwiększa poziom kosztów (w stosunku do wpłaconych składek). Jak widać na przestrzenie dotychczasowych porównań, proporcjonalnie ze wzrostem składki, rośnie znaczenie opłaty za zarządzanie, a jej istotność będzie się uwidaczniać jeszcze bardziej w kolejnych porównaniach.