Porównanie programów ze składką 300 zł

Analizy Online przyjrzały się także programom z minimalną składką regularną wynoszącą 300 zł

Publikacja: 30.07.2013 12:52

Multi PIN 2.1

– to oferowane od kilku miesięcy rozwiązanie Aegon TUnŻ, w którym, w przeciwieństwie do starszych produktów, od początku łatwo określić wartość opłat likwidacyjnych, pobieranych w przypadku wcześniejszego zakończenia inwestycji.

Omni Profit premium

– to program Generali Życie TU wprowadzony do oferty zaledwie kilka miesięcy temu. Jedyne różnice pomiędzy kolejnymi wariantami tej polisy inwestycyjnej dotyczą wysokości pobieranej opłaty administracyjnej za poszczególne grupy funduszy.

Plan Inwestycyjny Skuteczne Oszczędzani

e - to rozwiązanie Open Life dostępne w Getin Noble Banku, w którym inwestor ma do wyboru 3 fundusze. Dostępny jest także dla niższych składek.

Plan Inwestycyjny Multi (wariant I

) to rozwiązanie oferowane przez Axa Życie. Konstrukcja programu jest podobna do pozostałych rozwiązań tego ubezpieczyciela.

Skandia Compact

– to jedno z wielu propozycji Skandia Życie TU. Ubezpieczonym może być każdy kto skończył pierwszy miesiąc życia, ale nie ukończył 60 lat. Konstrukcja programu, jak i dodatkowe możliwości są charakterystyczne dla wszystkich rozwiązań tego ubezpieczyciela.

Megafundusz

- to kolejna propozycja polisy oszczędnościowej Compensa TUnŻ. Program dostępny jest od niższej składki. Wyróżnia go wysoka, minimalna suma ubezpieczenia na wypadek śmierci – 10 000 zł i przy niskiej składce mogłoby być trudno porównać ten produkt z propozycjami innych ubezpieczycieli.

 

W zestawieniu kosztów programów (wyrażonych jako określony  proc. wpłaconych składek), w scenariuszu rocznym najdrożej wypada Multi PIN 2.1., gdzie koszty są zdecydowanie wyższe niż w pozostałych rozwiązaniach. Dzieje się tak z powodu pobrania opłaty za dystrybucję i wystawienie polisy wynoszącej 99 proc. wpłaconych składek. Z kolei opłaty likwidacyjne są niewielkie. Po 10 latach, czyli minimalnym, rekomendowanym czasie oszczędzania w programach ze składką regularną najtaniej wypadł Megafundusz Compensy. Nieco droższy okazał się PI Skuteczne Oszczędzanie i Multi PIN 2.1 z POI10. W scenariuszu 20-letnim zdecydowanie najtańszy jest Multi PIN 2.1 ale z POI15. Prawie identycznie wypadły Multi PIN 2.1 z POI10 i Megafundusz.

PI Skuteczne Oszczędzanie, pomimo niezłej pozycji w 10-letnim horyzoncie, w 20-letnim scenariuszu okazał się wraz z OmniProfit Premium najdroższym rozwiązaniem. Wszystko przez stały poziom opłaty za zarządzanie, która nie maleje z upływem czasu, a pobierana jest procentowo, a nie kwotowo od co raz to większych aktywów, co zwiększa poziom kosztów (w stosunku do wpłaconych składek). Jak widać na przestrzenie dotychczasowych porównań, proporcjonalnie ze wzrostem składki, rośnie znaczenie opłaty za zarządzanie, a jej istotność będzie się uwidaczniać jeszcze bardziej w kolejnych porównaniach.

 

Multi PIN 2.1

– to oferowane od kilku miesięcy rozwiązanie Aegon TUnŻ, w którym, w przeciwieństwie do starszych produktów, od początku łatwo określić wartość opłat likwidacyjnych, pobieranych w przypadku wcześniejszego zakończenia inwestycji.

Pozostało 91% artykułu
Materiał Partnera
Zainwestuj w przyszłość – bez podatku
Materiał Partnera
Tak możesz zadbać o swoją przyszłość
Emerytura
Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy
Emerytura
Autozapis PPK 2023. Rezygnacja to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają
Emerytura
Emeryci ograniczają wydatki. Mają jednak problemy z długami