- Resort pracy i polityki społecznej cały czas przygotowuje projekt dokumentu dotyczący przeglądu otwartych funduszy emerytalnych. Zatem trudno dziś podawać konkretny termin zakończenia tych prac - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu Janusz Sejmej.

Prace, jak wynika z naszych informacji, mogą potrwać nawet jeszcze 2-3 tygodnie.

Premier Donald Tusk zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że rząd przedstawi w maju propozycje dotyczące przyszłości OFE. Szef rządu poinformował też, że w najbliższych dniach będzie się starał szczegółowo zapoznać z efektami przeglądu OFE, który przygotował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie z premierem już się odbyło, ale prace trwają dalej. Resort pracy współpracuje w tym zakresie z Ministerstwem Finansów.

- Będziemy poddawali analizie wnioski płynące z tego przeglądu, a także propozycje wielu ekspertów i polityków dotyczące przyszłości OFE - zaznaczył premier. Podkreślił, że przegląd będzie przeprowadzony z "największą starannością".

Zgodnie z przepisami w 2013 r. rząd miał przeprowadzić przegląd systemu emerytalnego, co nakazuje ustawa o systemie emerytalnym. W ramach przeglądu planowane jest m.in. rozwiązanie sprawy wypłat emerytur z drugiego filara. Wystartują one w połowie 2014 r.