To o kilkanaście tysięcy więcej niż rok wcześniej, jednak liczba IKE nie zwiększyła się od końca minionego roku. W przypadku ING Życie, jednego z większych graczy na tym rynku, do szacunków wzięliśmy dane z końca marca, ponieważ spółka nie ujawniła nowych danych.
Kont emerytalnych byłoby na koniec czerwca prawdopodobnie mniej niż w grudniu, gdyby nie pojawienie się nowych graczy na rynku oraz aktywność nielicznych instytucji w pozyskiwaniu nowych klientów. Przykładem jest choćby Getin Noble Bank, który obecnie prowadzi 9,5 tys. rachunków, a ma IKE zaledwie od kilku miesięcy. Od tego roku oferować IKE mogą także powszechne towarzystwa emerytalne. Poza tym Aviva Życie po dłuższej przerwie reaktywowała IKE. Do niedawna jedynie zarządzała IKE założonymi przez klientów kilka lat temu.
W kilku instytucjach wzrosła liczba kont w porównaniu z końcem roku. Stało się tak np. w domach maklerskich, które mają IKE, a także w niektórych towarzystwach funduszy inwestycyjnych (TFI): Legg Mason, Allianz, Union Investment, Millennium czy BPH oraz w mBanku i Multibanku.