Wyniki inwestycyjne funduszy oceniliśmy w okresie trzech, pięciu i dziesięciu lat. W ten sposób uwzględniliśmy sytuację nie tylko tych osób, które są w OFE od początku ich istnienia, ale też tych, które weszły do systemu później.
Najwięcej, 15 punktów, przyznawaliśmy za dobre wyniki w najdłuższym, dziesięcioletnim, okresie inwestowania. Za wynik pięcioletni można było dostać maksymalnie dziesięć punktów, a za trzyletni – pięć punktów. W sumie fundusz mógł zdobyć najwyżej 30 punktów. Sztuka ta nie udała się jednak żadnemu.
Najlepiej w tej kategorii wypadł Polsat (ponad 25 punktów). Oznacza to, że przeciętnie w porównaniu z innymi miał najlepsze wyniki.
Wysoko plasują się także PZU Złota Jesień oraz Amplico. Punktów nie otrzymała Warta, bo zajęła ostatnie miejsce.
W tej części rankingu doszło do dużych zmian w porównaniu z sytuacją w październiku 2010 r. Tylko trzy fundusze zachowały swoje pozycje: Aviva, Aegon i Warta. PKO BP Bankowy mocno awansował: na czwartą pozycję z 12. Jest to efekt m.in. tego, że zajął pierwsze miejsce w okresie dziesięciu lat, który był najmocniej punktowany. Trzeba jednak pamiętać, że w tym okresie duży wpływ na wyniki Bankowego miały dopłaty do rachunków klientów z powodu niewypracowania minimalnej wymaganej stopy zwrotu. Dopłaty te sztucznie podniosły wartość jednostki funduszu.