W najnowszym rankingu otwartych funduszy emerytalnych trzy pierwsze miejsca zajęły: Allianz, Generali i Amplico. Na czwartej pozycji znalazł się Polsat, który w poprzednim rankingu, w październiku 2010 roku, był na podium. Co jednak ważne, obecnie wygrał w dwóch kategoriach obejmujących stopy zwrotu z inwestycji oraz pozycje w zestawieniach nadzoru (ta druga jest najniżej punktowana). Równocześnie fundusz ten najsłabiej wypada pod względem oceny ryzyka (co prawda różnice między funduszami według tego kryterium nie są duże).
Polsat okazał się najlepszy od początku 2011 r., w ciągu ostatnich 12 miesięcy jest przedostatni, natomiast w zestawieniu obejmującym 24 miesiące znów pierwszy. W dłuższych okresach jego wyniki są zwykle bardzo dobre. Jedynie za cztery lata znów jest ostatni. Jak widać, inwestuje niezbyt stabilnie, co tylko potwierdza niską ocenę bezpieczeństwa.
Pierwszą piątkę najlepszych OFE zamyka Pekao. Awansował o jedną pozycję w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem. Dobrze wypadł w kategorii stanu hipotetycznego konta (drugie miejsce). Notuje dobre wyniki w tym kwartale, słabsze w okresach do pięciu lat, lepsze w dłuższych. Od kiedy do OFE Aegon odszedł Sergiusz Frąckowiak, Pekao nie ma szefa odpowiedzialnego za inwestycje.
Kolejne miejsce zajął fundusz AXA, który awansował w rankingu o jedną pozycję. Uzyskał dobrą ocenę ryzyka ponoszonego przez zarządzających. Najlepszymi wynikami może wykazać się w okresie trzech i czterech lat.
Na siódmym miejscu jest największy na rynku ING. Spadł z czwartej pozycji, którą zajmował pół roku temu. Fundusz ten plasuje się wysoko w dwóch kategoriach: stan hipotetycznego konta oraz pozycje w zestawieniach nadzoru. Słabo wypadł natomiast pod względem oceny ryzyka. W ostatnim czasie znacznie poprawił wyniki. W okresie ostatnich 12 miesięcy jest trzeci, a 24 miesięcy drugi.