Administracja PPK jest zbyt skomplikowana

Tak wynika z badania jakie przeprowadził wśród firm Mercer. Wyłania się z niego obraz bolączek firm związanych z wdrażaniem i prowadzeniem programu.

Publikacja: 07.01.2020 10:03

Administracja PPK jest zbyt skomplikowana

Foto: Overworked office worker, bureaucracy, archives.

Mercer przeprowadził badanie opinii pracodawców dot. kluczowych aspektów funkcjonowania PPK w okresie od 18 listopada do 4 grudnia 2019 roku. Celem badania było zebranie opinii pracodawców dot. zakończonego procesu wdrożenia PPK w firmach zatrudniających przynajmniej 250 pracowników.

Zebrano opinie pracodawców dot. reformy PPK i zakończonych wdrożeń w ich firmach, w tym dot. szacowanej liczby złożonych rezygnacji z udziału w PPK – w tym ostatnim zakresie uwzględnione zostały rezygnacje złożone do końca listopada 2019 roku. Wiadomo, że wraz z przekazywaniem pracownikom pierwszych informacji dotyczących potrąceń zaliczek na podatek PIT i ich składek na PPK, część pracowników, którzy wcześniej tego nie zrobili rezygnuje z PPK. Oznacza to, że partycypacja w najbliższych m-cach może być niższa niż pierwotnie szacowana.

Pozostało 92% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Emerytura
Europejska emerytura – jakie korzyści widzą Polacy w OIPE
Emerytura
Europejska emerytura dla polskich seniorów. Czym jest OIPE i jak oszczędzać w euro?
Emerytura
Polski system emerytalny z oceną dostateczną. Spadek w rankingu
Emerytura
Ile wynosi średnia emerytura w Niemczech? Nasi sąsiedzi podnoszą wiek emerytalny
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Emerytura
Wiek emerytalny w Polsce wyróżnia się na tle sąsiadów. Kto pracuje krócej?