- W przyszłym tygodniu powinien być gotowy raport (o OFE - PAP), ma go przyjąć rząd. (...) Jeśli chodzi o kwestie techniczne, zakładając dobrowolność, mogę zapewnić, że takie badania analityczne prowadzimy w resorcie i technicznie, jeśli chodzi o umarzanie obligacji, będziemy do takiej operacji przygotowani - powiedział.

Jak już informowaliśmy w ostatnich dniach rząd zajmie się raportem z przeglądu systemu emerytalnego na wtorkowym posiedzeniu. Jak sugerowali przedstawiciele resortu pracy raport  będzie zawierał ocenę skutków zmian wprowadzonych w 2011 r., a nie całego systemu emerytalnego.

Jak mówił w poniedziałek w BCC Mariusz Kubzdyl, zastępca dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Społecznych w resorcie pracy,  wszystkie zmiany w prawie wymagają obecnie oceny ich skutków po jakimś czasie i tak też należy interpretować zapis mówiący o przeglądzie systemu emerytalnego, który musi zostać przeprowadzony w tym roku. To zaś oznacza, że raport z przeglądu systemu emerytalnego będzie odnosił się tylko do skutków regulacji przeprowadzonych w 2011 r. A te to przede wszystkim obniżenie składek przekazywanych do OFE czy powstanie nowego konta służącego do dobrowolnego oszczędzania – IKZE.

Od końca ubiegłego tygodnia raport w odcinkach przecieka do mediów.