Amplico PTE otrzymało powyższą informację w dniu 27 marca 2013 r. Marek Lisowski nie odchodzi jednak ani ze spółki, ani z grupy. Wciąż będzie pełnić stanowisko dyrektora Sprzedaży i Marketingu, a równocześnie zajmie się także ubezpieczeniami grupowymi w ramach MetLife Amplico Życie.

Marek Lisowski z PTE jest związany od 1999 r., czyli od początku działalności firmy. Był kierownikiem zespołu promocji, potem zarządzał Działem Marketingu. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora Sprzedaży i Marketingu, a w marcu 2004 r. decyzją rady nadzorczej został powołany na członka zarządu.

Karierę zawodową rozpoczął w przedsiębiorstwie Pekaes Multi Spedytor (1994). W latach 1994-1998 pracował w agencji public relations i reklamy United Publishers and Productions, gdzie zajmował się przygotowywaniem i realizacją strategii reklamowych i public relations dla obsługiwanych firm.

Ukończył Szkołę Główną Handlową.

W zarządzanie Amplico PTE zasiada: Rafał Mikusiński (prezes), Gabriel Borg (członek zarządu), Tomasz Stankiewicz (członek zarządu, dyrektor Zarządzający Portfelem Akcji).