- Krzysztof Zawiła jest związany z Generali od 6 lat. Był w tym czasie jedną z kluczowych postaci zespołu inwestycyjnego firmy, który na przestrzeni lat mógł poszczycić się znakomitymi wynikami – zarówno w obszarze inwestycji na rachunek własny, jak i na rzecz klientów naszego funduszu emerytalnego. Jestem przekonany, że doświadczenie i ogromna wiedza Krzysztofa Zawiły zapewnią kontynuację znakomitych wyników inwestycyjnych Generali, co efektywnie przekładać się będzie na kapitał emerytalny ponad miliona członków OFE Generali – powiedział Artur Olech, prezes grupy Generali w Polsce.

Powołanie Zawiły do zarządu wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Krzysztof Zawiła z grupą Generali Polska jest związany od listopada 2007 roku jako zarządzający aktywami i kierownik Departamentu Inwestycyjnego w Generali T.U. i Generali Życie T.U. W lutym 2013 r. został dyrektorem Departamentu Inwestycji Generali PTE i zarządzającym Generali OFE.

Na rynku kapitałowym jest obecny od 1994 r. Karierę zawodową rozpoczął w DM Penetrator, gdzie pełnił funkcję maklera, analityka i ostatecznie zarządzającego aktywami. W latach 1999-2007 zarządzał aktywami w Aegon PTE. Od 2005 do 2007 r. pełnił funkcję członka Komitetu Inwestycyjnego w Skarbiec i BPH Zamknięty Fundusz Inwestycyjny Rynku Nieruchomości. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Matematyczo-Fizyczny, kierunek Informatyka.