Na pierwszym miejscu jest Norwegia, a następnie: Szwajcaria, Luksemburg, Szwecja i Austria. Dopełnieniem pierwszej dziesiątki są kolejno: Finlandia, Holandia, Dania, Niemcy oraz Francja. Kanada zajmuje 13. pozycję, Japonia 15., a Wielka Brytania jest na miejscu 20.
Polska uplasowała się na 36. pozycji, za m.in. Grecją, Urugwajem i Chorwacją.
Indeks bada jakość życia na emeryturze obywateli w 150 krajach, biorąc pod uwagę zdrowie, finanse, jakość opieki medycznej i wiele innych czynników. Oceny życia emerytów dokonywano w zakresie od zera do wartości 1,0. Norwegia uzyskała 0,87, natomiast USA 0,739.
- USA pozostają w tyle za Europą Zachodnią i kilkoma mniejszymi gospodarkami w zakresie bezpieczeństwa emerytalnego, w szczególności w dziedzinie zdrowia i równości dochodów – powiedziała Tracey Flaherty, wiceprezes Natixis, dodając, że „istnieją też tendencje demograficzne (w USA), które będą miały w przyszłości negatywny wpływ na poziom życia na emeryturze". Te trendy obejmują szybkie starzenie się społeczeństwa jako wynik wzrostu długości życia i niższego wskaźnika urodzeń.
Liczba osób w wieku 65 lat lub starszych może potroić się do 2050 roku. Do tego czasu, stosunek ludności w wieku produkcyjnym do osób w wieku powyżej 65. lat w USA spadnie z 5-do-1 do 2,8-do-1,2.