150 zł to jeden z najniższych progów dla składki odkładanej regularnie co miesiąc w programach z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK). Wymagania te spełniają przede wszystkim: najbardziej znany program Generali Życie TU – „OmniProfit" (jako przedstawiciel tej „rodziny" produktów Generali dostępnych u różnych dystrybutorów i w sieci wewnętrznej), „Superfundusz" – Compensa TunŻ, „Plan Inwestycyjny Skuteczne Oszczędzanie" (II wariant) oferowany przez Open Life TUŻ oraz wariant Gold „Mega Ubezpieczenia" HDI-Gerling Życie TU. Wybrane produkty są jednymi z bardziej - a często jedynymi - rozpowszechnionymi programami z taką składką regularną, sprzedawanymi zarówno w sieciach wewnętrznych, jak i zewnętrznych (multiagencjach, bankach).
OmniProfit (Generali Życie)
to program, w którym ubezpieczonym może zostać osoba do 65. roku życia. Pobierane są opłaty likwidacyjne przez 10 lat od uruchomienia (jako określony odsetek wartości środków zgromadzonych na rachunku w momencie likwidacji polisy). Po 5 latach można zawiesić opłacanie składek na 1 rok lub przejść na umowę bezskładkową. Cechą charakterystyczną programu jest regresywna opłata za zarządzanie, która maleje wraz ze wzrostem składki regularnej.
Produkt oferuje inwestorowi 33 fundusze zewnętrzne (wśród nich sporo zagranicznych) i 10 funduszy własnych. Dla omawianej składki dodatkowa opłata za zarządzanie funduszami zewnętrznymi (oprócz tej którą ponosi TFI) wynosi od 1,4 proc. do 2,75 proc. w skali roku (pobierana miesięcznie, oddolnie). Inwestor może dokonać 13 darmowych transferów (10 on-line i 3 „papierowo"). Konwersja/alokacja składki trwa do 3 dni roboczych. Karencja w opłacie składki może wynieść 45 dni. Suma ubezpieczenia to 105 proc. wartości rachunku.
Superfundusz Compensy