Biorąc pod uwagę powtarzalność dobrych wyników oraz regularne bicie średniej w grupie, wśród OFE wyróżniają się dwa: Nordea i Amplico. Pierwszy z wymienionych funduszy nie opuszczał podium od 2010 r. Fundusz notował lepsze rezultaty od konkurencji zarówno w okresie dobrej koniunktury na rynku akcji (2010 r. i 2012 r.), jak i w spadkowym (2008 r. i 2011 r.). Jedynie w 2009 r. fundusz był poza pierwszą piątką w grupie, a wypracowana stopa zwrotu 12,5 proc., okazała się wówczas najsłabszym wynikiem wśród OFE. Od końca 2009 r. aktywami Nordea OFE zarządza Paweł Wilkowiecki, który wcześniej z powodzeniem zarządzał m.in. OFE Allianz Polska.
Przez ostatnie 5 lat Amplico trzykrotnie uplasowało się w pierwszej piątce funduszy pod względem rocznych stóp zwrotu. Fundusz notował lepsze wyniki w latach, w których panowała dobra koniunktura na GPW (2009 r., 2010 r. i 2012 r.). Najwyższy rezultat w ciągu ostatnich pięciu lat, 17,2 proc. osiągnął w 2012 r., co było trzecim wynikiem wśród OFE. Funduszem od siedmiu lat zarządza ten sam zespół, w którego skład wchodzą: Krzysztof Madej, Rafał Mikusiński i Tomasz Stankiewicz.
W grupie funduszy emerytalnych, pod względem dobrych powtarzalnych wyników wyróżniają się jeszcze PKO BP Bankowy i Allianz Polska. Pierwszy z funduszy za każdym razem w ciągu ostatnich 5 lat, wypracowywał wyższą stopę zwrotu od średniej w grupie, a w 2009 r. i 2010 r. uplasował się w pierwszej piątce OFE. Z kolei Allianz Polska wypracował najlepszy wynik w grupie w minionym roku (18%), a od końca 2007 r. trzykrotnie plasował się w czołówce OFE i rezultat lepszy od średniej wypracował cztery razy.
Z odmienną sytuacją, mieliśmy do czynienia w przypadku funduszu Pekao, któremu od końca 2007 r. ani razu nie udało się pobić średniej OFE, ani też uplasować w pierwszej piątce pod względem rocznych stóp zwrotu.