Prezes UOKiK po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego, przychylił się do wniosku PKO BP Bankowy PTE o wydanie zgody na przejęcie zarządzania OFE Polsat. Decyzja zapadła 25 października. Wniosek do urzędu w tej sprawie trafił we wrześniu.

Teraz decyzje musi podjąć Komisja Nadzoru Finansowego. Na nią trzeba będzie zapewne zaczekać dłużej. PKO BP Bankowy PTE złożyło 8 października w KNF wniosek o udzielenie zezwolenia na przejęcie zarządzania funduszem Polsat. Jeśli nadzór wyrazi na nie zgodę będzie to pierwsza fuzja na rynku OFE od wielu lat.

W sierpniu należące do PKO BP towarzystwo emerytalne oraz PTE Polsat zawarły umowę o przejęciu zarządzania OFE Polsat przez PKO BP Bankowy PTE. Jak wynika z naszych informacji Bankowy zapłaci za przejęcie zarządzania OFE Polsat minimum 60 mln zł.

PKO BP Bankowy OFE zarządza aktywami w wysokości ponad 8,8 mld zł, należących do ponad 660 tys. członków. Gdy dojdzie do przejęcia OFE Polsat - ich liczba wzrośnie o ponad 300 tys., w większości młodych klientów z aktywami w wysokości ponad 2,1 mld zł.