Strona www.dobraemerytura.org ma ma na celu promocję III filara systemu emerytalnego, uświadomienie Polakom konieczności dodatkowego odkładania pieniędzy na emeryturę i dostarczenie wiedzy o dostępnych produktach finansowych stworzonych z myślą o oszczędzaniu emerytalnym.

- Poprzez stronę chcieliśmy w przystępny i ciekawy sposób uświadomić Polakom, jak istotne jest samodzielne gromadzenie kapitału na emeryturę i jak niewielkim kosztem jest to możliwe. Naszym celem było pokazanie, że oszczędzanie nie musi oznaczać wielkich wyrzeczeń, czasem wystarczy tylko trochę zmienić swoje przyzwyczajenia, żeby rozpocząć regularne oszczędzanie - mówi Marcin Dyl, prezes IZFiA.

Strategia partnerskiego serwisu jest zbieżna z misja portalu www.MojaEmerytura.rp.pl, który także ma zachęcać Polaków do dodatkowego oszczędzania m.in. poprzez zamieszczane poradniki, a także tłumaczyć jak działa system emerytalny w Polsce i innych krajach oraz prezentować bieżące informacje dotyczące emerytur.

Zaglądając zarówno na stronę www.dobraemerytura.org, jak i www.MojaEmerytura.rp.pl czytelnik może skorzystać z zamieszczonych kalkulatorów, które pozwalają np. na wyliczenie wysokości przyszłego świadczenia.