Dla rodziców chrzestnych uroczystość ta będzie wiązała się z wydatkiem rzędu 1,2 tys. zł. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Providetna.

Sprawdziliśmy, gdzie warto sięgnąć po dodatkową gotówkę. Który z banków zaoferuje najtańszy kredyt? Załóżmy, że chcemy pożyczyć 1 tys. zł i spłacić go w sześć miesięcy lub 3 tys. zł i spłacić go w rok.

1 tys. zł na pół roku najkorzystniej jest pożyczyć w PKO Banku Polskim. Mini Ratka z ratą w wysokości 169 zł możliwa jest do uzyskania nawet w dniu złożenia wniosku. Jest to oferta dla nowych klientów i osób przenoszących swoje kredyty i pożyczki z innych banków i instytucji pożyczkowych. Mini Ratkę można otrzymać na podstawie wyciągu z konta prowadzonego w PKO BP, na które wpływa wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. W przypadku osób, które takiego konta nie mają możliwe jest uzyskanie pożyczki na podstawie PIT (PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A/11A).

null

Ratę na poziomie 172 zł miesięcznie wylicza Raiffeisen Polbank. Pierwsza Pożyczka 2,99% dostępna jest dla klientów nieposiadających wcześniej produktu kredytowego w tej instytucji. Bank nie wymaga zaświadczeń o dochodach – wystarczy jedynie dowód osobisty.

Godny uwagi jest również Kredyt Gotówkowy Tu i Teraz od PlusBanku. Ponosząc jedynie koszty prowizji uzyskać można kredyt z miesięczną ratą w wysokości 181 zł. O pożyczkę nowi klienci wnioskować mogą wyłącznie w oddziale banku, stali natomiast mogą złożyć wniosek poprzez system bankowości elektronicznej.

Najtańszy kredyt na kwotę 3 tys. zł ze spłatą w 12 ratach dostępny jest w Raiffeisen Polbank i Pekao SA. Wyliczana przez oba banki rata kredytu wynosi 258 zł. O Pierwszej Pożyczce 2,99% pisaliśmy już powyżej. Jest to dobra alternatywa dla pożyczek pozabankowych – kredyt do kwoty 4 tys. zł, zaciągnąć można na maksymalnie 24 miesiące.

O Pożyczkę Ekspresową posiadacze rachunku Eurokonto w Pekao SA wnioskować mogą wyłącznie na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Potrzebny będzie dowód osobisty. Jeśli natomiast o kredyt wnioskują nowi klienci, oprócz dowodu potrzebne będą dokumenty potwierdzające wysokość dochodu.

Pożyczka gotówkowa od banku Citi Handlowy kosztuje 262 zł miesięcznie. Jako potwierdzenie dochodów bank akceptuje np. skan wyciągu z konta z wpływami pensji. Decyzję o przyznaniu kredytu wydaje w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku.

W PlusBanku rata Kredytu Gotówkowego Tu i Teraz wynosi 271 zł. Korzystnie jest również w eurobanku (Wypożyczka z ratą 275 zł) i PKO BP (Mini Ratka z ratą 276 zł).