Karta Dużej Rodziny. Oszczędności dzięki dzieciom.

Zniżek udziela obecnie ponad 3,8 tys. firm

Publikacja: 25.05.2018 14:03

Karta Dużej Rodziny. Oszczędności dzięki dzieciom.

Foto: Adobe Stock

Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Ze zniżek można więc korzystać nie tylko lokalnie, ale zawsze tam, gdzie akurat spędzamy czas. Oferowane upusty i rabaty mają ułatwić wielodzietnym rodzinom dostęp do oferty kulturowej, sportowej, usług medycznych czy porad prawnych, sklepów oferujących odzież, obuwie, zabawki, przybory szkolne i wielu innych.

Dla partnerów programu udział w nim to forma reklamy oraz dotarcia do kolejnej grupy klientów. Każda firma, która przystępuje do programu, zyskuje prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Karta w ostatnim czasie wdrożona została przez Bank Pekao SA. Postanowiliśmy przy tej okazji sprawdzić, jakie korzyści mogą czerpać użytkownicy karty, i przeanalizować listę partnerów programu.

Czytaj także: Karta Dużej Rodziny w salonie Play, Orange, T-Mobile i Plus

Z Kartą Dużej Rodziny masz to jak w banku

Według zapowiedzi prezesa banku Pekao SA. Michała Krupińskiego duże rodziny będą mogły liczyć nie tylko na tańsze kredyty, ale przede wszystkim na obniżenie opłat za comiesięczne rachunki domowe opłacane z konta w Pekao SA oraz na możliwość rozkładania na raty ( z zerowym oprocentowaniem) transakcji wykonanych kartami kredytowymi.

Aby zyskać zwrot do 5 proc. miesięcznie (do 600 zł przez dwa lata) z regulowania opłat za rachunki, wystarczy, że posiadacz Karty Dużej Rodziny otworzy w Banku Pekao SA rachunek lub konto oszczędnościowe „Mój Skarb” i przez okres dwóch lat opłacać będzie z niego rachunki domowe. Osoby legitymujące się kartą będą mogły również liczyć na bezpłatną obsługę konta i karty płatniczej. Dodatkowo bank zaoferuje im tańsze kredyty hipoteczne. Marża takich kredytów obniżona będzie o 0,2 pkt proc., a prowizja spadnie do 1 proc. Tańsza będzie jak również Pożyczka Przekorzystna – z prowizją 3 proc. i oprocentowaniem 7,77 proc.

Karta Dużej Rodziny: mapa usług

Chcąc się dowiedzieć, w jakich miejscach można użyć Karty Dużej Rodziny, należy wejść na stronę internetową Rodzina.gov.pl.

Na wirtualnej mapie Polski z podziałem na sektory usług, województwa i konkretne miasta znaleźć można adresy nie tylko sieci ogólnopolskich podmiotów, ale i pojedynczych sklepów i usługodawców działających tuż obok.

Karta Dużej Rodziny: rabaty tam, gdzie są najbardziej potrzebne

Dokonując codziennych zakupów, warto wybrać się np. do Lidla, gdzie do końca maja w ramach akcji specjalnej członek rodziny wielodzietnej posiadający Kartę Dużej Rodziny może otrzymać rabat w wysokości 10 proc. na bułki i chleby w ramach strefy Chrupiące z Pieca, świeże owoce i warzywa dostępne w ramach strefy Ryneczek Lidla, dania dla dzieci w słoiczkach (marki: Bebiprima, Bobovita, HiPP), produkty marki W5, Crownfield oraz makarony.

W marketach sieci Carrefour na klientów legitymujących się Kartą Dużej Rodziny czeka zaś do 10 proc. zniżki na całość zakupów we wszystkie dni tygodnia w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł.

Na stacjach Orlen w całej Polsce można natomiast zatankować dużo tańsze paliwo – ceny są o 8 groszy niższe w przypadku paliw standardowych i o 10 gr niższe dla paliwa Verva. Odwiedzający stację benzynową mogą również liczyć na 20-proc. zniżkę na wszystkie produkty z oferty Stop Cafe oraz usługi myjni.

Rodziców ucieszy również promocja na ubrania dla dzieci w sklepach 5-10-15, gdzie uzyskają 10 proc. rabatu na cały asortyment. Dla nich samych też coś się znajdzie – np. 10 proc. zniżki w sklepach Vistula czy Wólczanka.

Pokusą mogą stać się również oferty gastronomiczne: tańszy zestaw dwóch pizz z napojami w Pizzeriach Dominium, 5 proc. zniżki na całe menu (z wyjątkiem napojów) w Pizzeriach Da Grasso, tańsze kanapki i zestawy w wybranych restauracjach McDonald’s, a na deser Pijalnia Czekolady E. Wedel z 10 proc. zniżkami na produkty z karty menu i 5 proc. zniżkami na produkty ze sklepu.

W ramach rozrywki warto natomiast zwrócić uwagę na ofertę kulturową: kina Helios, które dają 20 proc. rabatu na bilety i 20 proc. upustu na napoje oraz popcorn albo darmowy wstęp dla dzieci lub bilet dla dorosłych w cenie ulgowego w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie czy też 30 proc. rabatu na bilety do Opery Bałtyckiej w Gdańsku lub 10 zł za każdy bilet do Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Karta Dużej Rodziny: tańsze podróżowanie

Wiele rodzin dzięki karcie może korzystać lokalnie z tańszej komunikacji miejskiej.

Karta działa jednak dużo szerzej. Pozwala również zaoszczędzić na wyjazdach międzymiastowych. To oszczędność dla studentów, którzy często podróżują pomiędzy uczelnią a domem, ale również dla osób, które dojeżdżają do pracy lub po prostu planują wycieczki.

Przewozy Regionalne oferują zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 175 zł. Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30 proc., a w przypadku biletu miesięcznego do 15 proc. Posiadacz REGIOkarty ma również możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie i Koleje Wielkopolskie.

PKP Intercity gwarantuje zaś 30 proc. zniżki na przejazdy jednorazowe w 2 klasie w wybranych pociągach, jeśli przejazd będą odbywały jednocześnie minimum dwie osoby. Co ważne, rabat łączy się z ustawowymi ulgami. Koleje Wielkopolskie natomiast wydają uczestnikom programu Kartę Wielkopolską ze zniżką 20 zł od ceny nominalnej.

Karta Dużej Rodziny: warto z nią zaplanować wakacje

Karta Dużej Rodziny gwarantuje zniżki na zakwaterowanie w hotelach i ośrodkach noclegowych. Tańszy nocleg znaleźć można np. w obiektach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), Ochotniczych Hufców Pracy, w Centralnych Ośrodkach Sportu, schroniskach młodzieżowych czy lokalnie – w obiektach agroturystycznych lub kempingach, które indywidualnie przystąpiły do programu.

W całym kraju rozsianych jest wiele miejsc, gdzie rodziny mogą spędzić miło czas i się rozerwać. Warto tam skorzystać z oferty darmowego wstępu do parków narodowych, tańszych biletów na basen, siłownie, wypożyczalnie sprzętów sportowych, parki linowe czy na sale zabaw.

Rodzice mogą również zdecydować się na zorganizowane wyjazdy swoich pociech. Do programu należą bowiem firmy organizujące obozy, kolonie, kursy językowe za granicą.

Co ciekawe, posiadacze Karty Dużej Rodziny mają prawo do ulg w opłatach za paszporty. Dokumenty są tańsze o 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc., kiedy wyrabiane są dla rodziców.

Lista partnerów na bieżąco się zmienia. Do programu cały czas przystępują nowe firmy. Warto więc przed zakupami, wyjściem na miasto czy wyjazdem wakacyjnym sprawdzić aktualną bazę miejsc, w których zaoszczędzimy pieniądze.

Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Ze zniżek można więc korzystać nie tylko lokalnie, ale zawsze tam, gdzie akurat spędzamy czas. Oferowane upusty i rabaty mają ułatwić wielodzietnym rodzinom dostęp do oferty kulturowej, sportowej, usług medycznych czy porad prawnych, sklepów oferujących odzież, obuwie, zabawki, przybory szkolne i wielu innych.

Dla partnerów programu udział w nim to forma reklamy oraz dotarcia do kolejnej grupy klientów. Każda firma, która przystępuje do programu, zyskuje prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Finanse Domowe
Problemy finansowe? To może być wczesny sygnał demencji
Finanse Domowe
Po gotówkę w czasie zakupów. Usługa coraz bardziej popularna
Finanse Domowe
Drastyczny spadek udziału kredytów w gospodarce. Kogo to martwi, a kogo cieszy?
Finanse Domowe
Jak stracić dopłaty do kredytu mieszkaniowego "Na start"? Uwaga na pułapki
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Finanse Domowe
Jak kobiety oszczędzają i inwestują