Johnny Depp jest bankrutem?

Bloomberg

Aktor Johnny Depp jest już niemal bankrutem, twierdzi amerykańska prasa i podlicza szalone wydatki gwiazdy Hollywood.

Johnny Depp w ostatnich 20 latach wydawał średnio dwa miliony dolarów miesięcznie – twierdzi firma doradztwa finansowego The Management Group (TMG), która jeszcze do niedawna doradzała aktorowi a teraz żąda od niego 4,2 mln dolarów.

Do sądu w Los Angeles wpłynął pozew przeciwko 53-letniemu aktorowi. Adwokat TGN powiedział, ze firma od 17 lat „robiła wszystko co w jej mocy, by chronić aktora przed samym sobą”. Firma pożyczyła mu więc wiele milionów dolarów by spłacić pilne kredyty i oszczędzić „upokorzenia związanego z problemami finansowymi”. Depp jednak nigdy tych zobowiązań wobec TMG w całości nie spłacił. Stąd pozew.

W zeszłym roku Depp zrezygnował z usług TM, które zajęło jedna z jego posiadłości usiłując odzyskać pieniądze, jakie ponoć aktor jest jej winien. Depp pozwał swojego byłego doradcę finansowego domagając się 25 mln dolarów odszkodowania i zadośćuczynienia za złe doradzanie mu w inwestycjach. Aktor twierdzi, że TMG zaciągało kredyty w jego imieniu, ale go nie informowało o tym fakcie. Zdaniem Deppa to działania jego byłego doradcy finansowego doprowadziły go na skraj ruiny finansowej.

Bogaty czy bankrut?

Johny Depp jest właścicielem 14 domów w których ulokował ponad 85 mln dolarów. Poza tym posiada zamek we Francji, który znajduje się na terenie 18-hektarowej posiadłości. ma tez nieruchomości na Bahamach, ranczo w Kentucky i kilka domów w Hollywood.

Poza tym w 2000 roku wydał 18 mln dolarów na jacht , kupił 45 luksusowych samochodów oraz wydawał miesięcznie 700 tys. dolarów na przeloty prywatnym samolotem, wino oraz na wynagrodzenia dla współpracowników.

Wydawał tez pieniądze na sztukę, kupując obrazy m.in. Andy Warhola i Gustava Klimta. jego kolekcja liczy 200 dzieł. ma też 70 kolekcjonerskich gitar.

Johnny Depp potrafił tez wydać 3 mln dolarów na stypę po śmierci pisarza Huntera S. Thompsona, którego prochy zostały wystrzelone w powietrze z armaty. Depp grał Thompsona w filmie „Las Vegas Parano” w 1998 roku.

Także rozwód z Amber Heard okazał się kosztowny. Depp musiał zapłacić byłej już żonie 7 milionów dolarów.

Mogą Ci się również spodobać

Stabilny zarobek przy niskim ryzyku

Fundusz Investor Obligacji ma mocną konkurencję w kategorii funduszy dłużnych. Mimo tego udało mu ...

Visa i MasterCard mają konkurencję na rynku kart

Już w pierwszym kwartale 2015 r. ma ruszyć lokalny system rozliczeń kartowych. Pierwsze banki ...

Banki zarabiają nie tylko na odsetkach

Za przekroczenie limitu zadłużenia na karcie kredytowej płaci się nawet 50 zł Banki rekompensują ...