Kompleksowa oferta dla startujących w biznesie

Tanie konto, finansowanie od samego początku, e-księgowość i inne usługi dla nowo powstałych firm

Publikacja: 24.03.2018 15:10

Początkującym przedsiębiorcom przy wyborze optymalnych usług przyda się pomoc doradcy

Początkującym przedsiębiorcom przy wyborze optymalnych usług przyda się pomoc doradcy

Foto: AdobeStock

Materiał przygotowany we współpracy z bankiem bgż bnp Paribas

Dostęp do produktów pozwalających na bieżące finansowanie, do konta i księgowości online, do finansowania faktur, do tego pomoc przy wynajmie powierzchni biurowych – taki ekosystem usług skierowanych do nowo powstałych firm zaoferował niedawno Bank BGŻ BNP Paribas.

Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie banku już w momencie zakładania firmy. Bank może pomóc przy uzupełnianiu formularzy (m.in. CEIDG, ZUS). Może także udzielić konsultacji dotyczących wyboru formy działalności. Wystarczy, że przyszły przedsiębiorca zadzwoni na specjalną infolinię.

Gdy firma już wystartuje, znajdzie w banku produkty ułatwiające codzienne prowadzenie działalności, dopasowane do jej oczekiwań.

Kredyt na Dobry Start

W ramach Kredytu na Dobry Start Bank BGŻ BNP Paribas daje możliwość sfinansowania bieżących potrzeb firmy od pierwszego dnia jej działalności. Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w kwocie do 30 tys. zł bez zabezpieczenia i do 50 tys. zł z zabezpieczeniem.

Z Kredytu na Dobry Start mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które w okresie poprzedzającym rozpoczęcie tej działalności były zatrudnione w tym samym sektorze gospodarczym na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia (dotyczy to także profesjonalistów z branży medycznej). Żeby skorzystać z kredytu, trzeba mieć rachunek w Banku BGŻ BNP Paribas.

Pakiet Lider na Dobry Start

Rachunek w ramach Pakietu Lider na Dobry Start jest przeznaczony dla nowych firm (powstałych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy), prowadzących uproszczoną księgowość. Klient może liczyć na prowadzenie konta za zero złotych (przez 12 miesięcy od podpisania umowy bezwarunkowo, później – pod warunkiem, że średniomiesięczne saldo na koncie wyniesie 3000 zł). Ma także możliwość wykonania darmowej wpłaty w oddziale banku oraz przelewu przez internet.

Wybierając konto w Banku BGŻ BNP Paribas przedsiębiorca może także zaoszczędzić na kosztach związanych z przelewami internetowymi do ZUS i urzędu skarbowego; są one realizowane bezpłatnie niezależnie od ich liczby. W rankingu „Rzeczpospolitej”, opublikowanym 8 marca, rachunek w ramach Pakietu Lider na Dobry Start zajął pierwsze miejsce (pod uwagę były brane koszty ponoszone przez klienta).

Przedsiębiorcy poszukujący kompleksowych rozwiązań bankowych dla swojej firmy mają również dostęp do zintegrowanego z kontem mobilnego terminalu płatniczego (mPOS). Decydując się na takie urządzenie firma nie musi podpisywać długoterminowej umowy i opłacać miesięcznego abonamentu. Pokrywa jedynie koszt zakupu terminalu (jednorazowo 299 zł netto, ale w ramach programu Polska Bezgotówkowa opłata od nowo powstałej firmy nie jest pobierana). Posiadanie terminalu stwarza szansę na zwiększenie sprzedaży dzięki akceptacji płatności bezgotówkowych.

eMikroksięgowość i eMikrofaktoring

Bank BGŻ BNP Paribas – dążąc do podnoszenia jakości świadczonych usług – sukcesywnie prowadzi rozmowy z firmami technologicznymi, buduje sieć kontaktów i znajduje coraz ciekawsze rozwiązania użyteczne dla klientów. W ramach tworzenia kompleksowej oferty dla nowo powstałych firm, bank rozpoczął współpracę z kolejnymi startupami: cyberProductivity oraz Finiata.

Dzięki współpracy z polską firmą cyberProductivity bank udostępnił klientom darmową platformę do prowadzenia samodzielnej księgowości i wystawiania faktur – eMikroksięgowość. Przedsiębiorca ma stały dostęp (siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę) do dokumentacji księgowej. Ponadto narzędzie przypomina o przelewach i płatnościach oraz jest pomocne w przygotowaniu deklaracji do urzędów.

Z kolei we współpracy z fintechem Finiata Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził możliwość finansowania faktur – eMikrofaktoring. Dzięki tej usłudze klient może zamienić swoje faktury na gotówkę, nie czekając, aż wpłynie płatność od kontrahenta. Ma to duży wpływ na poprawę płynności finansowej firmy.

Doradztwo przy wynajmie biura

Współpraca banku z BNP Paribas Real Estate umożliwiła natomiast zaoferowanie początkującym przedsiębiorcom doradztwa przy wynajmie przestrzeni coworkingowych (indywidualna lub wspólna praca np. ludzi wykonujących wolne zawody w wynajętym pomieszczeniu), instant office (biura od ręki, w pełni wyposażone i gotowe do pracy), czy przy zapewnieniu firmie wirtualnego adresu.

Rozwiązanie dopasowywane jest do możliwości i potrzeb klienta, który na początku działalności gospodarczej często nie potrzebuje standardowego biura. Dodatkowo BNP Paribas Real Estate oferuje negocjacje warunków cenowych w imieniu przedsiębiorcy.

Klienci banku mogą teraz skorzystać z opcji wynajmu w siedmiu lokalizacjach. Jest to Warszawa, Kraków, Katowice, Trójmiasto, Łódź, Wrocław oraz Poznań.

Opinia

Karol Kamas dyrektor Biura Zarządzania Segmentami w Banku BGŻ BNP Paribas

Otwarcie własnej firmy to bardzo ważny moment w życiu. Na początek wystarczą: determinacja, zaangażowanie oraz realny biznesplan. Niestety, proces zakładania firmy oraz związane z tym kwestie formalno-prawne są wciąż uciążliwe i czasochłonne, a młodzi przedsiębiorcy chcą przede wszystkim realizować swoje plany. Jak wskazuje analiza przeprowadzona przez Bank BGŻ BNP Paribas, największą bolączką początkujących przedsiębiorców jest m.in. brak środków na start, prowadzenie księgowości, zachowanie płynności finansowej oraz wybór miejsca do pracy. Dlatego z myślą o młodych firmach stworzyliśmy ekosystem usług dopasowany do współczesnych realiów prowadzenia firmy. Najlepiej zaspokoją one potrzeby i oczekiwania klientów.

Materiał przygotowany we współpracy z bankiem bgż bnp Paribas

Dostęp do produktów pozwalających na bieżące finansowanie, do konta i księgowości online, do finansowania faktur, do tego pomoc przy wynajmie powierzchni biurowych – taki ekosystem usług skierowanych do nowo powstałych firm zaoferował niedawno Bank BGŻ BNP Paribas.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Finanse firmy
Ogromne pieniądze dla start-upów
Finanse firmy
300 mln euro na ekologiczne przemiany firm
Finanse firmy
PARP: Niespodziewany nabór dla HoReCa
Finanse firmy
Oto TOP 3 naborów w czerwcu
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Finanse firmy
Nowe pożyczki zabezpieczone gwarancją InvestEU
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą