Aktualizacja: 18.03.2025 16:51 Publikacja: 31.01.2024 03:00
O wsparcie w ramach Erasmusa dla młodych przedsiębiorców mogą się ubiegać m.in. studenci, którzy myślą o założeniu firmy
Foto: AdobeStock
Sukces studenckiego Erasmusa, dzięki któremu co roku tysiące studentów z całej Europy ze wsparciem unijnych stypendiów mogą uczyć się za granicą, zachęcił Komisję Europejską do jego rozszerzenia na inne dziedziny życia. Dzięki temu mogą z niego korzystać także przedsiębiorcy.
Celem konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest sfinansowanie przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach. Ma im to ułatwić dobry start własnej firmy bądź rozwinięcie skrzydeł w już istniejącym biznesie.
Jeśli sprzedawca w sklepie stacjonarnym wyda towar przed zaakceptowaniem płatności, to ma małe szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Wszystko będzie zależeć tylko i wyłącznie od dobrej woli i uczciwości klienta.
Koniec roku i okres świąteczno-noworoczny nie sprzyjają uruchamianiu dużych naborów. Nie oznacza to, że firmy nie mają możliwości korzystania ze wsparcia, szczególnie w projektach związanych z zielonym ładem i zmianą klimatu.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny daje polskim start-upom, mikro- i małym przedsiębiorcom szansę na spełnienie amerykańskiego snu i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada.
Samodzielne prowadzenie księgowości to przede wszystkim oszczędności i większa kontrola nad finansami firmy. To również wyzwania, wymagające sprawdzonych rozwiązań. Mała Księgowość pozwala podjąć się tego zadania i mieć pewność, że dobrze je wykonasz.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Rozwój start-upów jest nieodłączną częścią budowania gospodarki opartej na innowacjach – przekonuje PARP. Bez wsparcia z zewnątrz byłby on jednak często niemożliwy. Z pomocą przychodzą programy rządowe i pieniądze unijne.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Amerykański gigant internetowy kupuje start-up Wiz. Za firmę, specjalizującą się w bezpieczeństwie chmurowym, zapłacił właśnie 32 mld dol. Transakcja ma dać Google rynkową przewagę.
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył największą w historii karę w wysokości ponad 27 mln zł na Pocztę Polską za niezgodne z prawem przetwarzane danych 30 mln obywateli przy okazji tzw. wyborów kopertowych. Ukarano też Ministerstwo Cyfryzacji.
Czy deregulacja przyniesie realne korzyści? Jaką rolę w tym procesie odegra Rafał Brzoska? Prof. Elżbieta Chojna-Duch ocenia plany rządu i wskazuje kluczowe wyzwania związane z eliminacją barier prawnych.
Gdy jest zagrożenie ze strony Rosji i Białorusi, powinny być budowane nie tylko zapory inżynieryjne, ale też pola minowe. Ministrowie państw bałtyckich rekomendują wycofanie się z konwencji ottawskiej, która zakazuje stosowania min przeciwpiechotnych.
Samolot amerykańskich linii Delta podczas lądowania na nowojorskim lotnisku LaGuardia uderzył skrzydłem w pas startowy. Pasażerowie przeżyli chwile grozy, gdy posypały się iskry i piloci musieli wykonać drugie podejście do lądowania.
Stabilne otoczenie makro faworyzujące deweloperów bazujących na klientach z zasobniejszymi portfelami oraz atrakcyjna oferta to fundamenty, pozwalające firmie oczekiwać jeszcze lepszej sprzedaży w 2025 r.
Branża kolejowa jest podzielona w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości. Część specjalistów obawia się, że projekt osuszy budżet i zabraknie na budowę kolei regionalnych, które przewożą większość pasażerów.
Przedsiębiorcy kupujący zdewastowane mieszkania, remontujący je i dający im drugie życie, wypełniają ważną, choć niewielką niszę rynkową. I zdecydowanie nie zasługują na hejt, który ich spotyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas