– Będziemy wspierać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) w Polsce w zakresie transformacji cyfrowej, aby zwiększyć ich konkurencyjność na rynku. Dzięki wsparciu z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021–2027, projekt Dig.IT stanie się niezwykle cennym narzędziem dla polskich przedsiębiorców – informuje ARP.
Eksperci pomogą
W ramach projektu doświadczony zespół ekspertów pomoże firmom w identyfikacji i wykorzystaniu potencjału cyfrowego. ARP zapewni im profesjonalne doradztwo, aby opracować spersonalizowaną strategię cyfrową, dostosowaną do specyfiki przedsiębiorstwa i branży. Granty na sfinansowanie transformacji obejmują zakup nowoczesnych technologii cyfrowych, środków trwałych oraz szkolenia dla pracowników. – To doskonała okazja, aby wprowadzić innowacje produktowe, procesowe lub organizacyjne, które przyspieszą rozwój biznesu – przekonuje Agencja. I tłumaczy, że projekt Dig.IT nie tylko promuje ideę transformacji cyfrowej i jej wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstw, ale ma również za zadanie podniesienie wiedzy i umiejętności pracowników sektora mikro-, małych i średnich firm w tym zakresie.
Czytaj więcej
Inwestycje w sztuczną inteligencję to jest horyzont nowoczesnego państwa – mówi Krzysztof Gawkowski, wicepremier oraz minister cyfryzacji. I zapowiada pieniądze dla start-upów.
Projekt Dig.IT jest skierowany do polskich przedsiębiorców z sektora przemysłu, produkcji i usług na rzecz przemysłu, którzy chcą podnieść poziom dojrzałości cyfrowej swoich przedsiębiorstw poprzez udany proces transformacji cyfrowej. MŚP mają szansę skorzystać z oferty projektu, dostosowanej do ich specyficznych potrzeb i celów biznesowych. Obszary transformacji cyfrowej, które będą wspierane w ramach grantów to automatyzacja procesów i analityka biznesowa, cyfrowa sprzedaż i kontakt z klientem, wykorzystanie rozwiązań chmurowych, wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe, cyberbezpieczeństwo oraz zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych.
Minimalna wartość grantu to 40 tys. dol., maksymalna to 200 tys. dol. Maksymalny poziom dofinansowania to 70 proc. kosztów netto projektu.