Aktualizacja: 22.11.2024 00:18 Publikacja: 08.05.2024 04:30
Foto: Fotorzepa/ Urszula Lesman
Trwa nabór wniosków w ramach działania „Usługi rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR”, które ma na celu wspieranie polskich podmiotów z Bazy Usług Rozwojowych. BUR to bezpłatna platforma ofert m.in. szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu i coachingu. Konkurs finansowany jest z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).
Dzięki wsparciu podmioty zarejestrowane w BUR będą mogły otrzymać zwrot kosztów zakupu licencji. Mają one wspomóc wspieranie tworzenia, rozwijania i wprowadzania na rynek innowacyjnych usług rozwojowych i wykorzystywania nowoczesnych technologii, także zdalnie. Możliwe jest sfinansowanie kosztów usługi szkolenia lub doradztwa dla pracowników, aby przygotować ich do korzystania z licencji.
Samodzielne prowadzenie księgowości to przede wszystkim oszczędności i większa kontrola nad finansami firmy. To również wyzwania, wymagające sprawdzonych rozwiązań. Mała Księgowość pozwala podjąć się tego zadania i mieć pewność, że dobrze je wykonasz.
Rozwój start-upów jest nieodłączną częścią budowania gospodarki opartej na innowacjach – przekonuje PARP. Bez wsparcia z zewnątrz byłby on jednak często niemożliwy. Z pomocą przychodzą programy rządowe i pieniądze unijne.
Jesteś dużym przedsiębiorcą, chcesz zmienić swój biznes i sprawić, by był on bardziej ekologiczny? Tego typu inwestycje można zrealizować dzięki pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy.
PARP ogłosiła właśnie drugi nabór wniosków o wsparcie w konkursie dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki, a także rekreacji i kultury.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zakończony właśnie nabór wniosków dla firm z branży HoReCa nie wyczerpuje oferty programów pomocowych.
Władze krajowe, regionalne i lokalne mogą włączyć się do wspólnych projektów z partnerami z Niemiec, Szwecji, Danii i Litwy. W kilku działaniach do pozyskania jest 27 mln euro.
Poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do firm może popłynąć 40 mln zł na inwestycje przybliżające ich do modelu gospodarki zamkniętej.
Wykorzystanie środków z funduszu na rzecz transformacji pozwoli założyć nowe biznesy albo wprowadzić dodatkowe produkty w firmach, które już aktywnie działają.
Szkoła w Hrubieszowie walczy o dodatkowe pieniądze, by kształcić w nowych i potrzebnych na rynku zawodach. Być może wykształci także budowniczych dronów.
Fakt, że w umowie przedsięwzięcie określono jako przebudowę drogi, a nie rozbudowę, nie oznacza, że nie poprawiło się bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejściu dla pieszych - uznał WSA ws. cofnięcia dofinansowania.
UE potrzebuje pieniędzy na wzmocnienie obronności. Zamiast nowego funduszu Bruksela proponuje na razie przesunięcie pieniędzy z polityki regionalnej.
Zwiększanie atrakcyjności turystycznej, wykorzystanie potencjału kulturowego i środowiskowego oraz dostosowanie do zmian klimatu – tego typu projekty będą mogły realizować wybrane miasta w woj. świętokrzyskim.
Zarówno dotacje pochodzące z funduszy krajowych, jak i unijnych, mogą stanowić cenny zastrzyk wsparcia umożliwiający realizację projektów. Jakie czynniki brane są pod uwagę w programach wsparcia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas