Gdzie ulokować oszczędności na trzy miesiące

Fotorzepa, Marta Bogacz

Osiem banków oferuje obecnie depozyty trzymiesięczne z odsetkami 3 proc. i wyższymi.Średnie oprocentowanie najlepszych ofert wynosi prawie 3,5 proc. w skali roku.

Lokaty trzymiesięczne z odsetkami 4 proc. rocznie znajdziemy w ofertach Idea Banku, mBanku i eurobanku. Aby skorzystać z takiej stawki, trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki.

Propozycja Idea Banku jest przeznaczona tylko dla nowych klientów, którzy wcześniej nie zawierali z tą instytucją umowy o produkt finansowy. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł (maksimum 10 tys. zł). Jeden klient może mieć tylko jedną taką lokatę. Powinien ją założyć online.

Wyłącznie do nowych klientów swoją ofertę kieruje również mBank. Można tam ulokować od 500 zł do 10 tys. zł.

Podobnie jest w eurobanku. Nowi klienci mogą założyć tam lokatę w wysokości od 200 zł do 50 tys. zł. Po trzech miesiącach odnowi się ona automatycznie na kolejne trzy miesiące. I wtedy, jeśli aktywnie korzystaliśmy z konta osobistego lub kart do niego wydanych, będziemy mogli uzyskać nawet do 5 proc. w skali roku.

FM Bank obniżył oprocentowanie swojej lokaty trzymiesięcznej z 3,75 do 3,5 proc. Przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Fundusze hedgingowe na dużym minusie

Wygląda na to, że ten rok będzie oznaczał straty dla funduszów hedgingowych. Dane Citigroup ...

Dali się nabrać na lokaty z odsetkami 30 proc. rocznie

Firma z Nysy przyjmowała pieniądze na wysoko oprocentowane lokaty. Jej klienci stracili w sumie ...

Przyjdzie list z TFI? Koniecznie przeczytaj!

W najbliższych dniach klienci TFI, którzy kupili jednostki uczestnictwa między 1 lipca 2014 r. ...