Atrakcyjne promocje i rynkowa mizeria

Bloomberg

Można upolować nawet 4 proc. rocznie, ale średnia stawka na rynku to 1,5 proc.

W dwóch instytucjach, Idea Banku oraz Plus Banku, można założyć lokatę trzymiesięczną z odsetkami 4 proc. w skali roku. Oferty te są jednak dostępne tylko po spełnieniu dodatkowych warunków. Deponując w banku 5 tys. zł, przy oprocentowaniu 4 proc. rocznie zarobimy przez trzy miesiące ponad 40 zł (po odjęciu podatku Belki).

Z oferty Idea Banku mogą skorzystać tylko nowi klienci tej instytucji, którzy wcześniej nie zawierali z nią umowy o produkt finansowy. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jedną lokatę. Powinien ją otworzyć online.

Plus Bank proponuje lokatę progresywną, której średnie oprocentowanie wynosi 4 proc. w skali roku. Stawka jest progresywna. W pierwszym miesiącu bank nalicza 3 proc., w drugim miesiącu – 4 proc., a w trzecim – 5 proc. Przedterminowe zerwanie umowy skutkuje wypłatą odsetek przysługujących za dany miesiąc. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł. Jeden klient może założyć tylko jeden depozyt na takich warunkach.

Bank Smart oraz mBank proponują 3,5 proc. rocznie. W mBanku można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł, a w Banku Smart od 1 tys. do 10 tys. zł.

Odsetki powyżej 3 proc. znajdziemy jeszcze w ofertach Banku Millennium (3,25 proc.) oraz BGŻOptima (3,2 proc.). Eurobank, który do niedawna proponował 3 proc., zmniejszył oprocentowanie do 2,25 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,98 proc. w skali roku. Jest zdecydowanie wyższe od przeciętnej na rynku stawki, która nie przekracza 1,5 proc. (1,49 proc.).

Mogą Ci się również spodobać

Klienci TFI uciekli… od zysków

W mijającym roku inwestorzy najwięcej oszczędności wycofali z funduszy, które… osiągnęły najwyższe stopy zwrotu. ...

Srebrna moneta z 1933 roku z Sobieskim

Król Sobieski na każdą kieszeń. Rynek numizmatów rośnie

Blisko 80 mln zł wyniosły obroty na aukcjach numizmatycznych w 2019 roku. To prawie ...

Hitem była inwestycja w producentów smartfonów

Średni zysk to 2 proc. w skali roku, najwyższy 16 proc. Średni zysk z ...