Faworyci analityków Firmy z szansą na dobre wyniki w 2016 r.

Bloomberg

Które spółki mają duże szanse na osiągnięcie dobrych wyników za cały 2016 rok? Jeśli oczekiwania ekspertów się potwierdzą, akcje tych spółek mogą okazać się niezłą inwestycją na dłuższy czas.

Sobiesław Kozłowski z Raiffeisen Brokers ma trzech faworytów.

Pierwszym jest Uniwheels (producent felg aluminiowych); spółce sprzyja korzystna koniunktura w branży motoryzacyjnej oraz wcześniejsze uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego.

Drugi typ to Alumetal (producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych); nadzieję na dobre wyniki daje m.in. spełnienie warunków programu motywacyjnego.

Trzecią spółką wskazaną przez analityka jest Elemental Holding (działa w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi, jest dostawcą surowca do hut i odlewni); jego atuty to wzrost cen surowców oraz finalizacja potencjalnych przejęć.

Kamil Hajdamowicz z Biura Maklerskiego Banku BGŻ BNP Paribas przedstawił pięciu kandydatów, którzy mogą opublikować dobre wyniki za cały rok.

Pierwszym jest Neuca, firma działająca na rynku farmaceutyczno-medycznym. Analityk oczekuje co najmniej realizacji prognozy zarządu dotyczącej zysku netto – 110 mln zł.

Kolejny kandydat to Rafako (projektowanie, produkcja, budowa, serwis maszyn i urządzeń energetycznych); sprzyjają mu możliwe inwestycje sektora energetycznego w źródła pozyskiwania energii konwencjonalnej, opartej na węglu.

Trzecią firmą wymienioną przez analityka jest Famur (producent maszyn i urządzeń górniczych); powinien skorzystać na poprawie sytuacji na rynku węgla, zarówno w Polsce, jak i na świecie, oraz zmniejszonej konkurencji na rynku krajowym.

Dobre wyniki w tym roku powinna też mieć spółka Awbud z branży budowlanej.

Piąty faworyt Kamila Hajdamowicza to biuro podróży Rainbow Tours; miało słaby drugi kwartał, ale jest szansa, że w trzecim kwartale bardzo pozytywnie zaskoczy, a to przełoży się na wyniki całego roku.

Mogą Ci się również spodobać

Jak dbać o finanse w długim terminie

We wtorek 10 października w siedzibie warszawskiej giełdy przy ul. Książęcej odbędzie się Forum ...

Z funduszy znów uciekały pieniądze

Po kilku trudnych miesiącach w styczniu branża funduszy próbowała łapać oddech. Choć saldo przepływów ...

Gdzie szukać wysokich odsetek

Depozyty trzymiesięczne należą do najwyżej oprocentowanych na rynku. Niestety, większość atrakcyjnych ofert to promocje ...