Najwyższe stawki dla nielicznych oszczędzających

Bloomberg

Najlepiej oprocentowaną lokatę miesięczną znajdziemy w ofercie Eurobanku. Instytucja ta proponuje aż 3,5 proc. w skali roku. To bardzo dużo na tle konkurentów.

Oferta Eurobanku jest jednak przeznaczona wyłącznie dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej tego banku. Lokatę można założyć tylko w ciągu siedmiu dni od aktywowania aplikacji. Minimalna kwota depozytu wynosi 200 zł, maksymalna 10 tys. zł.

Idea Bank obniżył niedawno oprocentowanie swojego depozytu miesięcznego do 3 proc. w skali roku. Propozycja jest skierowana do nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z żadnego produktu finansowego w Idea Banku. Zdeponować można od 500 zł do 10 tys. zł.

Miesięczną lokatę IKO w PKO BP mogą założyć osoby posiadające w tym banku konto. Minimalna kwota została określona na 1 tys. zł, maksymalna to 10 tys. zł. Oprocentowanie wynosi 1,75 proc. w skali roku.

Depozyt miesięczny ze stawką 1,6 proc. znajduje się w ofercie Nest Banku. Natomiast T-Mobile Usługi Bankowe proponują 1,5 proc.

Plus Bank przygotował depozyt miesięczny z odsetkami w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Lokatę tę może założyć każdy. Ograniczeniem jest tylko minimalna kwota wynosząca 1 tys. zł.

Pozostałe banki oferują lokaty z oprocentowaniem poniżej 1,4 proc. Są to stałe stawki.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku lokat miesięcznych wynosi teraz 1,64 proc. w skali roku. Jest o 0,1 pkt proc. niższe niż w marcu. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to tylko 0,89 proc. ©?

—Anna Ogonowska-Rejer

Mogą Ci się również spodobać

Odsetki bez zmian

Oprocentowanie emisji sprzedawanych w PKO BP w marcu Oprocentowanie obligacji skarbowych od dłuższego czasu ...

Mała giełda: dobre miejsce do poszukiwań

Warto zwrócić uwagę na szybko rozwijające się innowacyjne firmy Rynek NewConnect (NC), nazywany potocznie ...

Rodzaj rat a koszt kredytu

Spłata kredytu rozłożona może być na raty równe lub malejące. Wybór rodzaju rat ma ...