Średni zysk już mocno poniżej inflacji

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Najwyższe stawki to 3 – 3,5 proc., ale większość banków oferuje mniej niż 1 proc.

Już po raz kolejny pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Lokata LOGujesz-LOKujesz eurobanku z odsetkami 3,5 proc. w skali roku. Jest dostępna (tylko raz) dla klientów, którzy aktywowali aplikację mobilną tego banku. Maksymalny wkład to 10 tys. zł.

Nowi klienci Idea Banku mogą zarobić 3 proc. (brutto) w skali roku, ale Lokatę Happy także można założyć tylko raz. Otwieranie konta osobistego nie jest wymagane. Bank przyjmuje kwoty od 500 zł do 10 tys. zł.

Lokatę standardową PlusBanku (1,4 proc. w skali roku) trzeba założyć przez plusbank24 lub bankowość mobilną. O 0,1 pkt proc. mniej oferuje Nest Bank – tylko klientom mającym Nest Konto. W obu instytucjach nie ma ograniczeń dotyczących wielkości depozytu.

1 proc. w skali roku proponują: Pekao (Lokata Mobilna), BZ WBK (eLokata) oraz Raiffeisen Polbank (Lokata Internetowa). Depozyty te są przeznaczone dla posiadaczy kont osobistych z dostępem do bankowości elektronicznej lub mobilnej (bez ograniczeń kwotowych).

Połowa lokat w naszym zestawieniu ma stawki od 0,3 do 0,7 proc. w skali roku. Średnie na rynku oprocentowanie lokat miesięcznych wynosi teraz 0,95 proc. Wskaźnik inflacji w sierpniu wyniósł zaś 1,8 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

NBP oprócz monet obiegowych – również okolicznościowych, upamiętniających ważne wydarzenia, postaci i rocznice – emituje monety kolekcjonerskie, wykonane z metali szlachetnych: złota lub srebra

Współczesne monety mogą dać nieźle zarobić

Nie tylko stare numizmaty dają zarobić. Zyskami kuszą też monety współcześnie emitowane przez NBP. ...

Estetyka i duże pieniądze

Za wybitne dzieła klasyków współczesności trzeba sporo zapłacić. Powoli, ale systematycznie rośnie zainteresowanie sztuką ...

Oprocentowanie bez zmian

Odsetki od styczniowych emisji W styczniu obligacje oszczędnościowe oferowane w PKO BP (także przez ...