Średni zysk już mocno poniżej inflacji

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Najwyższe stawki to 3 – 3,5 proc., ale większość banków oferuje mniej niż 1 proc.

Już po raz kolejny pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Lokata LOGujesz-LOKujesz eurobanku z odsetkami 3,5 proc. w skali roku. Jest dostępna (tylko raz) dla klientów, którzy aktywowali aplikację mobilną tego banku. Maksymalny wkład to 10 tys. zł.

Nowi klienci Idea Banku mogą zarobić 3 proc. (brutto) w skali roku, ale Lokatę Happy także można założyć tylko raz. Otwieranie konta osobistego nie jest wymagane. Bank przyjmuje kwoty od 500 zł do 10 tys. zł.

Lokatę standardową PlusBanku (1,4 proc. w skali roku) trzeba założyć przez plusbank24 lub bankowość mobilną. O 0,1 pkt proc. mniej oferuje Nest Bank – tylko klientom mającym Nest Konto. W obu instytucjach nie ma ograniczeń dotyczących wielkości depozytu.

1 proc. w skali roku proponują: Pekao (Lokata Mobilna), BZ WBK (eLokata) oraz Raiffeisen Polbank (Lokata Internetowa). Depozyty te są przeznaczone dla posiadaczy kont osobistych z dostępem do bankowości elektronicznej lub mobilnej (bez ograniczeń kwotowych).

Połowa lokat w naszym zestawieniu ma stawki od 0,3 do 0,7 proc. w skali roku. Średnie na rynku oprocentowanie lokat miesięcznych wynosi teraz 0,95 proc. Wskaźnik inflacji w sierpniu wyniósł zaś 1,8 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

Pozostaje czekać na wzrost cen akcji małych spółek

W czasie wielu lat funkcjonowania PZU Akcji Małych i Średnich Spółek przechodził liczne metamorfozy. ...

Między atrakcyjnym zyskiem a bezpieczeństwem

Dbałość o bezpieczeństwo inwestycji przy jednoczesnej rezygnacji z walki o nadzwyczajne zyski to dość ...

Sensacyjnie zapowiada się nowy sezon na aukcjach numizmatycznych

Zbliża się kilka dużych i sensacyjnych aukcji numizmatów

Monety i papiery wartościowe potrafią dać sowite zyski, wyższe niż sztuka. Zbliża się kilka ...