10 najlepszych lokat na 1 miesiąc. Luty 2018

AdobeStock

W ramach lokat na jeden miesiąc, banki najczęściej oferują poniżej 1 proc. zysku. Tak wynika z lutowego zestawienia dziesięciu najlepszych depozytów jednomiesięcznych z wkładem 5 tys. zł.

Najwyższe odsetki gwarantuje eurobank. Na Lokacie LOGujesz – LOKujesz oferuje oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest dla osób, które aktywują aplikację eurobank mobile na swoim urządzeniu mobilnym. Na otwarcie lokaty klient ma siedem dni od momentu zainstalowania apki na telefonie. Minimalna wpłata to 200 zł. Maksymalnie na lokacie znaleźć się może 10 tys. zł. Bank wymaga dostępu do rachunku bankowego w tej instytucji.

Atrakcyjny zysk osiągnąć można również w Idea Banku – 3 proc. w skali roku na Lokacie Happy. Produkt dedykowany jest nowym klientom, którzy dokonają wpłaty w kwocie od 500 zł do 10 tys. zł. Aby skorzystać z oferty nie trzeba zakładać konta.

O połowę mniej odsetek (1,5 proc. w skali roku) wypracuje EnveloLokata Mobilna w EnveloBanku. To cyfrowy odpowiednik Banku Pocztowego. Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta osobistego i wpłata minimum 500 zł. Maksymalny wkład bez ograniczeń.

Oprocentowanie na poziomie 1,4 proc. w skali roku oferuje PlusBank. Odsetki na taką skalę otrzymają osoby, które dysponują kontem bankowym Plus Banku i zakładają lokatę przez bankowość elektroniczną lub mobilną. Na rachunek lokaty wpłynąć powinien minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

1,3 proc. w skali roku daje Nest Bank na Nest Lokacie z kontem (wymóg posiadania rachunku). Bank wyznacza minimalną wpłatę na lokatę na poziomie 1 tys. zł, nie ogranicza za to kwoty maksymalnej.

Posiadacze rachunku w Banku Zachodnim WBK mogą z poziomu bankowości internetowej, założyć e-lokatę z oprocentowaniem 1 proc. w skali roku. Wymagana minimalna wpłata, to 1 tys. zł, bez górnej granicy.

Lokata Standardowa w Raiffeisen Polbank również gwarantuje 1 proc. odsetek. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 3 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń kwocie maksymalnej. W wariancie standardowym nie zobowiązuje również do zakładania konta.

Aż cztery banki oferują 0,7 proc. odsetek w skali roku: Credit Agricole na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej, Deutsche Bank na standardowym depozycie zakładanym przez bankowość elektroniczną db easyNET oraz PKO BP i Inteligo w kanałach zdalnych IKO. Minimalna wpłata to 1 tys. zł (oprócz Deutsche Banku, który wymaga 2 tys. zł). W przypadku Credit Agricole, nie ma ograniczenia w kwocie lokaty, ani w liczbie lokat, które klient może założyć w Ofercie Mobilnej. Podobnie jest w pozostałych bankach.

0,65 proc. odsetek w skali roku dostępne jest na Lokacie Standardowej w Getin Banku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

Nieco mniej oferuje Bank Pekao SA na Lokacie Mobilnej. Z końcem stycznia, bank obniżył możliwe do osiągnięcia odsetki na tym depozycie z 0,8 proc. do 0,6 proc. w skali roku. Wymagana wpłata to minimum 1 tys. zł.

Tyle samo – 0,6 proc. w skali roku – dają: Bank BGŻ BNP Paribas na lokacie Pl@net oraz Bank Millennium na depozycie Millenet. Obie lokaty wymagają dostępu do bankowości elektronicznej danego banku. Na pierwszą lokatę wpłacić należy minimum 1 tys. zł, na drugą wystarczy 500 zł.

Według naszego zestawienia najlepszych lokat na krótki – jednomiesięczny – okres, najmniej zarobić można w Banku Ochrony Środowiska i Toyota Banku – zaledwie 0,5 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie wszystkich lokat jednomiesięcznych wybranych z ofert banków wyniosło w lutym 0,95 proc., to najniższy poziom notowany na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Mogą Ci się również spodobać

Ile złota jest teraz na świecie

Kiedy mówi się o ilości złota na świecie, najczęściej podaje się dane oszacowane przez ...

Niezłe wyniki inwestycji w obligacje, z akcjami było różnie

Zdaniem ekspertów, w drugiej połowie roku warto ulokować część oszczędności na rynkach wschodzących. Strategie ...

Gdzie szukać dobrych depozytów

3 proc. i więcej oferuje pięć banków. W ubiegłym miesiącu było ich siedem. Średnie ...