Gdzie po najlepszą lokatę na trzy miesiące

Fotorzepa, Marta Bogacz

Wysokie odsetki tylko dla nowych klientów.

W ciągu miesiąca średnie oprocentowanie najlepszych lokat trzymiesięcznych, znajdujących się w naszym zestawieniu (wkład 10 tys. zł), wzrosło o 0,1 pkt proc.

Wpływ na tę zmianę miały m. in.: nowa oferta Alior Banku dla nowych klientów (oprocentowanie lokaty online wynosi 2,5 proc. w skali roku) oraz podwyższone – z 3 do 3,5 proc. – odsetki na Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima.

Najwyższe oprocentowanie oferują Nest Bank (Nest Lokata Witaj) oraz PlusBank (Lokata na Start). W obu przypadkach na 4 proc. w skali roku mogą liczyć wyłącznie nowi klienci, którzy wcześniej nie korzystali z oferty depozytowej tych instytucji. Jest też dodatkowy warunek: trzeba otworzyć konto osobiste. Oba banki ograniczają maksymalne wpłaty do 10 tys. zł.

Wysokie odsetki (3,5 proc. w skali roku) można dostać nie tylko w BGŻOptima, ale również w Idea Banku, jeśli założy się Lokatę Happy, oraz w mBanku; w tym ostatnim trzeba wybrać Lokatę dla Nowych Klientów. Zdeponować można od 500 zł do 10 tys. zł.

Odsetki w wysokości 2,25 proc. w skali roku przyniesie Lokata Mobilna w Banku Millennium. W tym przypadku wkład nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Nowi klienci Raiffeisen Polbanku mogą zarobić na Lokacie Powitalnej 2,1 proc. w skali roku. 2 proc. oferuje eurobank na Lokacie na Nowe Środki.

Pozostałe instytucje płacą odsetki nieprzekraczające 2 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

fundusze papierów dłużnych

Obligacje kontra fundusze. Gdzie zarobimy więcej?

Nie wszystkie fundusze papierów dłużnych przynoszą satysfakcjonujące zyski, zwłaszcza w krótkim terminie. Mogą też ...

Minister nie zbankrutuje, a płaci całkiem nieźle

Chcesz, żeby zysk z inwestycji był pewny i przynajmniej trochę przewyższał wskaźnik inflacji? Powinieneś ...

Ostrożnie z giełdowymi maksymami

Sprzedaj w maju i odejdź? Niekoniecznie. Giełdowi inwestorzy mają trzy ulubione „efekty kalendarza”, czyli ...