Oprocentowanie najlepszych na rynku ofert jeszcze niższe niż w grudniu

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Na atrakcyjniejsze odsetki mogą liczyć użytkownicy bankowości mobilnej.

Najwyżej oprocentowaną lokatę miesięczną znajdziemy w ofercie Banku Smart (jest to część FM Bank PBP specjalizująca się w bankowości mobilnej). Odsetki od Smart Lokaty na Powitanie wynoszą 4 proc. w skali roku.

Depozyt mogą założyć (przez internet) jedynie nowi klienci banku. Otwieranie konta osobistego nie jest wymagane. Jeden klient może mieć tylko jedną Smart Lokatę na Powitanie. Musi wpłacić co najmniej 1 tys. zł. Górna granica to 10 tys. zł. Gdybyśmy ulokowali 5 tys. zł, to po miesiącu nasz zysk wyniósłby 13,5 zł.

Na drugim miejscu w rankingu depozytów miesięcznych znajduje się Lokata LOGujesz-LOKujesz z oferty eurobanku. Jej oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali roku.

Oferta jest przeznaczona dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej. Można z niej skorzystać tylko w ciągu siedmiu dni od aktywacji aplikacji. Minimalna przyjmowana przez bank kwota to 200 zł, maksymalna 10 tys. zł. W banku PKO BP 2,25 proc. rocznie mogą dostać użytkownicy IKO (rzecz jasna trzeba mieć konto w tym banku). Zdeponować można od 1 tys. do 10 tys. zł.

W pozostałych bankach oprocentowanie lokat miesięcznych wynosi mniej niż 2 proc. Z zestawienia najlepszych na rynku ofert wypadł BOŚ Bank. Kilka tygodni temu proponował 3 proc. w skali roku, teraz tylko 1,1 proc.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najkorzystniejszych depozytów miesięcznych wynosi 2,05 proc. Jest o 0,16 pkt proc. niższe niż w grudniu 2015 r., ale dwukrotnie wyższe niż średnie oprocentowanie na rynku (1,03 proc.).

Mogą Ci się również spodobać

Nieuchronny wybór: niższe zyski lub wyższe ryzyko

W ciągu 12 miesięcy najwięcej zarobiliśmy na małych spółkach W minionych 12 miesiącach na ...

Niezłe wyniki inwestycji w obligacje, z akcjami było różnie

Zdaniem ekspertów, w drugiej połowie roku warto ulokować część oszczędności na rynkach wschodzących. Strategie ...

Spółki odporne na zawirowania w gospodarce. Biją rekordy

Choć koniunktura rynkowa bywa bardzo kapryśna, na warszawskiej giełdzie można znaleźć spółki, których kursy ...