Kto chce zarobić więcej, musi spełnić warunki

Fotorzepa, Marta Bogacz

Najwyższe oprocentowanie to 4 proc. rocznie – tyle dostaną nowi klienci.

Najwyżej oprocentowaną lokatę miesięczną znajdziemy w ofercie Banku Smart (jest to mobilna część FM Bank PBP). Oprocentowanie Smart Lokaty na Powitanie wynosi 4 proc. w skali roku. Gdybyśmy powierzyli bankowi 5 tys. zł, przez miesiąc zarobilibyśmy ok. 16 zł. Depozyt jest przeznaczony tylko dla nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z produktów depozytowych tej instytucji. Założenie konta osobistego nie jest wymagane. Jeden klient może mieć jedną lokatę otwartą na takich warunkach. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Depozyt jest zakładany online.

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych lokat miesięcznych znajduje się LOGujesz-LOKujesz z oferty eurobanku. Jej oprocentowanie to 3,5 proc. rocznie. Oferta jest przeznaczona dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej proponowanej przez tę instytucję. Depozyt można założyć tylko w ciągu siedmiu dni od uruchomienia tej aplikacji. Minimalna kwota depozytu to 200 zł, maksymalna 10 tys. zł.

Lokatę w IKO w PKO BP mogą otworzyć osoby mające konto w tym banku. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł. Górna granica to 10 tys. zł. Odsetki wynoszą 2,25 proc. w skali roku.

Wszystkie lokaty uwzględnione w naszym zestawieniu mają oprocentowanie stałe.

Średnia stawka wyliczona dla 10 najlepszych lokat miesięcznych sięga prawie 2 proc. Jest o 0,05 pkt proc. niższa niż w marcu. Natomiast przeciętne oprocentowanie standardowych lokat miesięcznych jest o połowę niższe, minimalnie przekracza 1 proc. Jest na takim samym poziomie jak w poprzednim miesiącu.

Mogą Ci się również spodobać

Widać poprawę, ale nie przekłada się to na wyniki

Minęło już ponad 3,5 roku, odkąd Pioneer Akcji Polskich obrał kurs na „usunięcie usterek” ...

Tylko dla wytrwałych gotowych na ryzyko

Kupując systematycznie akcje, zgromadzimy kapitał na emeryturę. Emerytura z ZUS może być niska. Na ...

Specjalna oferta atrakcyjnych obligacji tylko dla rodzin 500+

Na 12-letnich Rodzinnych Obligacjach Skarbowych będzie można zarobić w tym okresie minimum 23 proc. ...