Kto chce zarobić więcej, musi spełnić warunki

Fotorzepa, Marta Bogacz

Najwyższe oprocentowanie to 4 proc. rocznie – tyle dostaną nowi klienci.

Najwyżej oprocentowaną lokatę miesięczną znajdziemy w ofercie Banku Smart (jest to mobilna część FM Bank PBP). Oprocentowanie Smart Lokaty na Powitanie wynosi 4 proc. w skali roku. Gdybyśmy powierzyli bankowi 5 tys. zł, przez miesiąc zarobilibyśmy ok. 16 zł. Depozyt jest przeznaczony tylko dla nowych klientów, którzy wcześniej nie korzystali z produktów depozytowych tej instytucji. Założenie konta osobistego nie jest wymagane. Jeden klient może mieć jedną lokatę otwartą na takich warunkach. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Depozyt jest zakładany online.

Na drugim miejscu w rankingu najlepszych lokat miesięcznych znajduje się LOGujesz-LOKujesz z oferty eurobanku. Jej oprocentowanie to 3,5 proc. rocznie. Oferta jest przeznaczona dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej proponowanej przez tę instytucję. Depozyt można założyć tylko w ciągu siedmiu dni od uruchomienia tej aplikacji. Minimalna kwota depozytu to 200 zł, maksymalna 10 tys. zł.

Lokatę w IKO w PKO BP mogą otworzyć osoby mające konto w tym banku. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł. Górna granica to 10 tys. zł. Odsetki wynoszą 2,25 proc. w skali roku.

Wszystkie lokaty uwzględnione w naszym zestawieniu mają oprocentowanie stałe.

Średnia stawka wyliczona dla 10 najlepszych lokat miesięcznych sięga prawie 2 proc. Jest o 0,05 pkt proc. niższa niż w marcu. Natomiast przeciętne oprocentowanie standardowych lokat miesięcznych jest o połowę niższe, minimalnie przekracza 1 proc. Jest na takim samym poziomie jak w poprzednim miesiącu.

Mogą Ci się również spodobać

Można dobrze zarobić na tropieniu polskich obrazów

Popyt na rynku sztuki mocno przewyższa podaż. Rośnie liczba aukcji, brakuje towaru. Maleje podaż ...

W wyniku rocznej rewizji po zakończeniu piątkowej sesji w składach głównych indeksów właśnie nastąpiły zmiany .

Roszady w indeksach to dobra okazja do zarobku

Awans spółki do głównych indeksów giełdowych może nakręcić dodatkowy popyt i podbić jej notowania. ...

akcje mocarzy Fotorzepa/Robert Gardziński

Akcje mocarzy w odwrocie. Zmiana trendu bije w ich kurs

Coraz więcej giełdowych spółek ma problem z poprawą zysków. Ich dobra passa się skończyła, w ...