Średnie oprocentowanie lokat na 10 tys. zł

Bloomberg

Zestawienie średniego oprocentowania lokat terminowych zakładanych na najpopularniejsze okresy deponowania: 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy i 12 miesięcy powstaje na bazie najlepszych lokat oferowanych przez banki komercyjne.

Średni zysk z lokat miesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł wyniósł w listopadzie 0,96 proc. W mijającym miesiącu oprocentowanie podniósł Credit Agricole. Z 0,5 proc. do 0,7 proc. w skali roku wzrosło oprocentowanie lokaty standardowej w Ofercie mobilnej. Najkorzystniejszy depozyt na jeden miesiąc otworzyć można w eurobanku. Lokata LOGujesz – LOKujesz gwarantuje klientom z dostępem do bankowości mobilnej tego banku 3,5 proc. zysku w skali roku.

Przeciętne odsetki jakie można osiągnąć na depozytach kwartalnych pną się nieznacznie w górę. Od sierpnia br. osiągnęły poziom 1,73 proc. w skali roku. Na takie zmiany wpływ miały między innymi – nowa oferta Lokaty Online dla nowych klientów w Alior Banku (oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku), czy podwyższenie z 0,8 proc. do 1 proc. w skali roku oprocentowania na lokacie terminowej w Ofercie mobilnej Credit Agricole. Najlepsze oprocentowanie na lokacie trzymiesięcznej oferuje obecnie Nest Bank. Na Nest Lokacie Witaj zarobić można 4 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest jednak wyłącznie nowym klientom zakładającym rachunek bankowy.

Na lokatach półrocznych zarobić można średnio 1,6 proc. w skali roku. Na przełomie ostatnich czterech miesięcy stawka ta wzrosła o 0,13 pkt. proc. W listopadzie pojawiła się nowa oferta od BGŻOptima. Na Lokacie Urodzinowej zyski uzależnione są od stażu klienta w banku. Osoby, które są stałymi klientami BGŻOptima od 2011 roku zyskać mogą nawet 2,7 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 2,4 proc. bank zaoferuje klientom, którzy zostali jego klientami w 2017 roku. Obowiązkowe jest posiadanie rachunku oszczędnościowego. Oferta ograniczona jest czasowo – depozyt z okazji urodzin BGŻOptima otwierać można do 20 grudnia 2017 r. Na promocję w tym miesiącu postawił również Bank Ochrony Środowiska. Od 13 listopada oferuje sześciomiesięczną EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Aby skorzystać z promocji należy jednak posiadać w BOŚ rachunek osobisty i aktywnie korzystać z karty. Wyższe oprocentowanie na Lokacie „na nowe środki” proponuje klientom bank Credit Agricole. Oprocentowanie na tym depozycie na przełomie ostatnich miesięcy wzrosło z 1,5 proc. do 1,7 proc. w skali roku. Klienci poszukujących ponadprzeciętnych zysków skorzystać powinni z Lokaty Witaj w Nest Banku. Ten depozyt również na okres pół roku gwarantuje najlepsze odsetki na rynku. Z tym, że na nieco innych warunkach – 4 proc. w skali roku otrzymać mogą posiadacze Nest Konta, którzy deklarują przelew wynagrodzenia (min. 2,5 tys. zł) albo korzystają z konta firmowego i przelewają na nie wymaganą przez bank kwotę (dodatkowo wykonują przelewy do US i ZUS).

Oprocentowanie lokat rocznych zmienia się w nieznacznym stopniu. Średnia rynkowa stawka odsetek jakie można było w listopadzie uzyskać na tych depozytach to 1,43 proc. w skali roku. Odnotowaliśmy obniżkę oprocentowania na Lokacie Mobilnej w Pekao SA. Bank ściął je z 1,3 proc. do 1,2 proc. w skali roku. Wzrosło natomiast oprocentowanie Nest Lokaty Nowe Środki w Nest Banku. Ta instytucja może się również pochwalić najlepszą lokatą roczną na rynku.

Mogą Ci się również spodobać

Akcje banków znowu są ryzykowne

Analitycy radzą ostrożnie podchodzić m.in. do branży bankowej i telekomunikacyjnej. Które branże z warszawskiej ...

Dozwolone już przed trzynastką

Dzieci z drugiej – trzeciej klasy szkoły podstawowej powinny już zacząć oswajać się z ...

Sprawdźmy, które spółki „dowiozą” swoje cele finansowe

Nie wszystkim giełdowym firmom uda się zrealizować cele finansowe na ten rok. Wyniki finansowe ...