Wysokie odsetki – jednorazowa zachęta

Bloomberg

Nawet 4 proc. w skali roku można dostać na lokacie trzymiesięcznej. Taką stawkę proponują dwa banki: Nest Bank i Plus Bank.

Pierwszy oferuje Nest Lokatę Witaj przeznaczoną tylko dla nowych klientów tej instytucji; warunkiem jest otworzenie Nest Konta. Z oferty można skorzystać w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł.

W ofercie Plus Banku znajdziemy lokatę progresywną ze średnim oprocentowaniem w wysokości 4 proc. W pierwszym miesiącu odsetki są naliczane według stawki 3 proc., w drugim miesiącu – 4 proc., a w trzecim – 5 proc. W razie przedterminowego zerwania lokaty dostaje się odsetki za faktyczny okres oszczędzania. Jeden klient może założyć tylko jeden taki depozyt. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny – 10 tys. zł.

W Idea Banku można liczyć na 3,5 proc. Oferta jest skierowana tylko do nowych klientów, którzy nie zawierali dotąd z bankiem umowy o produkt finansowy. Wielkość wkładu jest limitowana: od 1 tys. do 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jedną taką lokatę. Powinien ją założyć online.

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi obecnie 2,77 proc. w skali roku, a przeciętna na rynku stawka to 1,27 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Można dostać najwyżej 2,5 proc.

Średnio 2 proc. zarobić można na najlepszych na rynku lokatach rocznych (wkład 10 tys. ...

Na lokacie nie zarobisz

Inflacja jeszcze mocniej podgryza oszczędności Polaków. Ci, który złożyli w bankach depozyty w 2016 ...

Proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej

MetLife Obligacji Skarbowych zarządzany jest klasycznie i niezbyt aktywnie. Nie ma w nim miejsca ...