Na zaufanie klientów trzeba zapracować

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Mamy trochę kapitału i zastanawiamy się, w co zainwestować. Najprościej wrzucić pieniądze na lokatę i czekać cierpliwie na odsetki. Jak pokazują raporty, tak właśnie czyni większość Polaków. Są jednak znacznie bardziej efektywne sposoby zarabiania, które także nie wymagają od nas doktoryzowania się z zarządzania finansami.

Pieniądze możemy powierzyć profesjonalistom, czyli firmom, które ulokują je w odpowiednio stworzonych wehikułach – funduszach inwestycyjnych. Poprzez takie właśnie konstrukcje nasze oszczędności są w stanie pracować na przeróżnych rynkach – od surowców, poprzez akcje z giełd całego świata, po obligacje skarbowe krajów z drugiego końca globu. Tak w uproszczeniu właśnie działają TFI. Czy warto zatem powierzać swoje oszczędności profesjonalistom? Odpowiedź będzie dla każdego inna: zależy ile, komu i kiedy. Każde z aktywów ma swój moment wzrostowy, który trzeba umieć wykorzystać. Korzystanie z wiedzy zarządzających jest na pewno wygodne.

Dla ułatwienia przygotowujemy co rok zestawienie najlepszych według nas towarzystw funduszy inwestycyjnych. Metodyka rankingu jest jasna i klarowna. Pierwsze miejsce w tym roku ponownie bez zmian. Po raz kolejny zwycięża Investors TFI – a powtarzalność dobrych wyników jest w finansach szczególnie cenioną cechą. Buduje się nią zaufanie, które jest podstawą relacji z klientami. Są też spore roszady – część TFI wskoczyła do pierwszej dziesiątki, a część z niej wypadła. Warto się zapoznać z tym materiałem i traktować go jako pewnego rodzaju przegląd oferty. Po to, by wybrać dobre miejsce, w którym nasze pieniądze będą efektywnie pracowały.

Mogą Ci się również spodobać

Łaska giełdy na pstrym koniu jeździ

W „Moich Pieniądzach” przyglądamy się rynkowi funduszy inwestycyjnych. Niestety, w ubiegłym roku, mówiąc eufemistycznie, ...

Hipnotyczna siła błyszczącego krążka

Lubimy kolekcjonować. Chętnie zbieramy różne przedmioty, a jeśli do tego są to przedmioty ładne ...

Warto postawić na większe bezpieczeństwo

Cyfrowe portfele podbijają rynek – korzysta z nich już ponad pół miliona Polaków. Widać ...