Od dwóch dekad w każdy czwartek nasi czytelnicy otrzymują „Moje Pieniądze”. W tym finansowym dodatku „Rzeczpospolitej” dostarczamy rzetelnych porad, jak zarządzać swoim portfelem. Bez względu na to, czy dysponują Państwo skromnym budżetem, czy obracają naprawdę dużym majątkiem, na naszych łamach znajdą porady, jak postępować rozsądnie. Jak stawiać przemyślane kroki w świecie małych i dużych finansów. Chcemy, żeby się Państwo bogacili, chcemy także, by zgromadzone bądź pozyskane fundusze wydawali Państwo mądrze. Mamy nadzieję, że dzięki „Moim Pieniądzom” udaje nam się ten cel osiągnąć.

Świat się zmienia, a wraz z nim także świat finansów. Dziś niemal każdy posiada już konto w banku, rośnie grono kupujących ubezpieczenia online czy inwestujących na giełdzie poprzez aplikację w smartfonie. Po waluty obce już niekoniecznie chodzimy do „okienka”, a kantor nosimy „w kieszeni”. Pojawiają się zupełnie nowe produkty inwestycyjne, kryptowaluty, szybkie pożyczki na jedno kliknięcie czy możliwość wypożyczenia samochodu na minuty bez zbędnych formalności.

W tym szybko zmieniającym się świecie coraz trudniej podjąć dobrą decyzję, a te dotyczące finansów podejmujemy wielokrotnie każdego dnia. Każda taka decyzja rodzi konsekwencje. Dlatego odpowiadając na potrzeby czytelników, zmieniliśmy „Moje Pieniądze”. Zmienił się nie tylko wygląd i struktura dodatku. Drukowany tygodnik zyskuje od dziś wsparcie w postaci dedykowanego portalu internetowego, który będzie służył nie tylko poradami, ale także zaawansowanymi narzędziami. Wszystko po to, aby nasi czytelnicy łatwiej i, co ważne, bardziej świadomie poruszali się w świecie pieniądza.

Oddajemy w Państwa ręce zmienione „Moje Pieniądze”. Po trzech latach przerwy na nasze łamy wraca prestiżowy „Kompas Sztuki”. To kompleksowy przewodnik nie tylko dla kolekcjonerów piękna, ale także dla inwestorów. Wyniki aukcji pokazują, że ulokowanie pieniędzy w odpowiednie dzieła rodzimych twórców może dać imponujące stopy zwrotu. Zachęcamy więc do śledzenia rynku sztuki, licząc, że nasz „Kompas” okaże się dla Państwa pomocny. Zapraszam do lektury.