Hossa surowcowa trwa i zdaniem wielu ekspertów nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Bierzemy na warsztat nie tylko same ceny surowców, ale raczej sposoby inwestowania na tym rynku. Do wyboru jest duży wybór instrumentów, od funduszy inwestycyjnych, poprzez bezpośrednie rynki terminowe, kontrakty strukturyzowane i kontrakty CFD.

Inwestować można w jeden konkretny surowiec bądź jakąś grupę, np. w metale szlachetne albo jeszcze bardziej zdywersyfikowany koszyk. Jest w czym wybierać, bowiem rynek surowców to nie tylko metale czy surowce energetyczne. To także materiały budowlane czy rolne. Można załapać się na wzrost cen aluminium, miedzi, ropy czy pszenicy i kawy.

Trzeba jednak uważać. Pamiętajmy, że jak na każdym rynku i tutaj można stracić. Widać to choćby w prezentowanych przez nas wynikach funduszy surowcowych dostępnych na polskim rynku. Te najlepsze od początku roku wygenerowały ponad 20-proc. stopę zwrotu. Są też jednak takie, które straciły w tym samym czasie nawet ponad 10 proc. Jak do każdej inwestycji do surowców także trzeba podejść z głową i ostrożnością.

A jeśli już przy problemie ostrożności jesteśmy, to warto zerknąć na nasz materiał o ubezpieczeniach dla kamperów. W postpanedmicznej rzeczywistości ten sposób spędzania urlopu bije wszelkie rekordy popularności. Turyści dosłownie rzucili się na domy na kółkach. Przezorności jednak nigdy za wiele, dlatego podpowiadamy, jak kampera ubezpieczyć. Nie będzie to jednak tania polisa.

Zapraszam do lektury