Święta to czas dzielenia się z innymi. Także przez banki

Potrzebujące dzieci, także z domów dziecka, ale też – szpitale, seniorów, hospicja czy domy opieki – wspierają banki w okresie świątecznym.

Publikacja: 22.12.2022 12:47

Święta to czas dzielenia się z innymi. Także przez banki

Foto: Adobe Stock

- Współpracując ze Szlachetną Paczką, Bank BNP Paribas, realizujemy dwa z siedemnastu celów zrównoważonego rozwoju, jakimi są walka z ubóstwem i nierównościami. Dotychczas wsparliśmy Szlachetną Paczkę kwotą ponad 4,7 mln zł. W tym roku, z okazji 200-lecia naszej grupy pracownicy pomogli aż 202 rodzinom w potrzebie – podaje biuro prasowe BNP Paribas.

Dla samotnych matek

W sobotę Wigilia, a w niedzielę Boże Narodzenia – najpiękniejsze święta w całym roku. To też czas dzielenia się z innymi.

Osoby potrzebujące dostrzegają też banki. W grudniu PKO Bank Polski otworzył „Bank Dobrych Serc” – akcję pomocową, do której dołączyć może każdy.

- Zachęcamy do przekazania datku na rzecz Domów Samotnej Matki w całej Polsce. Rozpoczynając akcję przeznaczyliśmy na ten cel pierwszy1 mln złotych – mówi Małgorzata Witkowska, z biura prasowego PKO BP.

Jego klienci mogą szybko i wygodnie wpłacić dobroczynne datki w aplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO.

W IKO wystarczy ybrać z głównego menu „Więcej” i „Pomagaj z nami”, a następnie „Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego” i „Domy samotnej matki”.

A w serwisie iPKO można łatwo znaleźć i skorzystać ze specjalnej ikonki tej akcji - kliknąć w nią i następnie użyć wypełnionej formatki przelewu „Wpłacam darowiznę w iPKO”, dzięki temu pieniądze natychmiast trafią wprost na konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Wystarczy tylko wpisać kwotę i potwierdzić przelew.

- Osoby, które nie mają konta w PKO Banku Polskim mogą zlecić przelew z innego dowolnego banku na rachunek Fundacji PKO Banku Polskiego z tytułem „Domy samotnej matki”. Numer konta to: 66 1020 1068 0000 1902 0400 5708 – mówi Małgorzata Witkowska. .

Dodaje, że w kampanii reklamowej bank podkreśla, że „w święta naprawdę potrafimy przenosić góry, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do naszej zbiórki”. Potrawa ona do 31 stycznia 2023 roku.

Jak zauważa Małgorzata Witkowska w kanałach elektronicznych banku można też łatwo i wygodnie wesprzeć kilka innych inicjatyw charytatywnych, także w formie zlecenia stałego.

Jedna z nich (w IKO i iPKO) to „Pomoc dla Ukrainy” , czyli wsparcie osób, które ucierpiały z powodu wojny i rosyjskich ataków, bank współpracuje tu z organizacjami w Polsce i w Ukrainie, które bezpośrednio pomagają uchodźcom.

I rodzin w potrzebie

Bank BNP Paribas wspiera Szlachetną Paczkę jako partner strategiczny od 2018 roku i po raz piąty wraz ze Stowarzyszeniem „Wiosna” stara się zmienić świat na lepszy i bardziej przyjazny dla każdego.

- W listopadzie ruszyła kampania „Pomagaj razem z Bankiem BNP Paribas”, w której bank zachęcał do wsparcia Szlachetnej Paczki. - Akcja skierowana jest do wszystkich konsumentów usług bankowych, nie tylko klientów i potrwa o do 26 grudnia - podaje biuro prasowe banku.

Podkreśla, że kampania to nie tylko zachęcanie do pomagania i promowanie zaangażowanej społecznie postawy, ale też bardzo konkretne zobowiązania ze strony banku BNP Paribas.

– W okresie trwania kampanii, bank podwoi każdą wpłatę dokonaną na konto Szlachetnej Paczki. Bez względu na to, z jakiego banku czy przy użyciu jakiego narzędzia zostanie dokonana – zapewnia bank.

Ułatwia on swoim klientom przekazanie darowizny na ten cel poprzez uruchomienie opcji szybkich zdefiniowanych przelewów, zarówno mobilnych w aplikacji GOmobile, jak internetowych w serwisie GOonline.

Także Credit Agricole jak co roku włączył się w „Szlachetną Paczkę”. - Dzięki zaangażowaniu i motywacji naszych pracowników wsparliśmy potrzebujące rodziny – mówi Agnieszka Gorzkowicz, z biura prasowego banku.

Od wakacji patronuje „Akcji Czysta Odra – ODROdzenie”. – To społeczna inicjatywa, która ma na celu odbudowę ekosystemu Odry, a także odnowienie jej funkcji gospodarczych, rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych – podaje Agnieszka Gorzkowicz, z biura prasowego.

Dodaje, że bank chce zebrać co najmniej 100 tysięcy złotych na wyhodowanie miliona ryb różnych gatunków, które staną się początkiem nowego życia w Odrze. - Pieniądze zbieramy na portalu Siepomaga pod adresem: www.siepomaga.pl/odrodzenie. Do wsparcia inicjatywy zachęcamy wszystkich – mówi Agnieszka Gorzkowicz.

W Credit Agricole ku od kilku miesięcy istnieje sieć pracownicza „Wolontariusze”. Zrzesza osoby, które chcą zrobić coś pożytecznego dla świata i ludzi.

Od sierpnia pracownicy mogą poświęcić swój czas na działania prospołeczne lub prośrodowiskowe we współpracy z organizacjami pożytku publicznego NGO pięć dodatkowych, płatnych dni w ciągu roku.

I dla pracowników, a także rzeki Odry

Bank Millennium od dziewięciu już lat, na przełomie listopada i grudnia organizuje Świąteczną Aukcję Dobroczynną. Jej beneficjentami są pracownicy banku lub ich dzieci zmagający się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

- Wszyscy pracownicy mogą uczestniczyć w przedsięwzięciu w dwóch rolach: jako wystawcy przedmiotów aukcyjnych oraz jako osoby licytujące. Aukcja nie jest kierowana do klientów banku – mówi Krzysztof Kurek, z biura prasowego banku Millenium.

Na licytację wystawiane są przedmioty rękodzieła, których autorami są pracownicy. Organizowane są również warsztaty prowadzone przez pracowników. Zgodnie z tradycją zarząd banku podwaja sumę zebraną w czasie aukcji.

Jest ona potem równo podzielona między beneficjentów. - Cel aukcji jest jeden, niezmienny – wsparcie najbardziej potrzebujących współpracowników. W komunikacji podkreślamy, że ważny jest każdy gest i staramy się integrować pracowników wokół tego hasła – podkreśla Krzysztof Kurek.

Z kolei ING Bank Śląski już po raz 15. Zorganizował wśród pracowników wewnętrzną akcję świąteczną - List do św. Mikołaja. - Dzięki niej pomagamy potrzebującym dzieciom przeżyć radosne i pełne prezentów święta. W tym roku wsparliśmy zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy – mówi Magdalena Ostrowska, z biura prasowego.

Dodaje, że w okresie przedświątecznym bank wspiera ż darowiznami lokalne organizacje charytatywne – fundacje, hospicja, domy opieki. Zastąpiłyone tradycyjne upominki świąteczne przekazywane klientom w(w całej Polsce.

W Santander Bank Polska jest wieloletnia tradycja akcji charytatywnych i wolontariatu. - Działamy cały rok, np. wiosną organizowaliśmy dużą akcję Podwójna Moc Pomagania, w której podwajaliśmy kwoty zebrane przez pracowników i klientów – ponad 4 mln zł trafiło na pomoc Ukrainie – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Corocznie bank organizuje y wiele akcji świątecznych, wspierających h – szpitale, seniorów, domy dziecka.

- Szczególnie aktywni są tu nasi wolontariusze.  W tym roku wolontariusze przekazują choinki (wraz z ekologicznymi ozdobami) do domów dziecka i wspólnie z podopiecznymi je ubierają – mówi Marzena Atkielska.

A bankowa fundacja prowadziła zbiórkę dla seniorów z Domów Pomocy Społecznej. - Środki zbieraliśmy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych, schorowanych i samotnych. Zostaną przekazane Fundacji Święty Mikołaj dla seniora, która w naszym imieniu dotrze do najbardziej potrzebujących placówek – dodaje pani prezes.

- Współpracując ze Szlachetną Paczką, Bank BNP Paribas, realizujemy dwa z siedemnastu celów zrównoważonego rozwoju, jakimi są walka z ubóstwem i nierównościami. Dotychczas wsparliśmy Szlachetną Paczkę kwotą ponad 4,7 mln zł. W tym roku, z okazji 200-lecia naszej grupy pracownicy pomogli aż 202 rodzinom w potrzebie – podaje biuro prasowe BNP Paribas.

Dla samotnych matek

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?