Będą problemy z dostępem do pieniędzy w tych bankach. Warto mieć gotówkę

Brak dostępu do Blika, przelewów natychmiastowych czy kłopoty przy wypłacaniu gotówki z bankomatów - to tylko część utrudnień, jakie czekają na klientów kilku banków, które zapowiedziały przerwy techniczne.

Publikacja: 13.05.2023 13:42

Będą problemy z dostępem do pieniędzy w tych bankach. Warto mieć gotówkę

Foto: Adobe Stock

Problemy z dostępem do własnych pieniędzy mogą się spodziewać m.in. ING Banku Śląski, Credit Agricole, Banku Millennium oraz Santander Banku Polskiego.

Czytaj więcej

Nowe oszustwo na „rachunek rezerwowy”. Dzwonią z numeru banku

Transakcje off-line

Bank Credit Agricole poinformował o pracach informatycznych w swojej sieci w ten weekend.

Dlatego pomiędzy godziną 23 w sobotę, a godziną 10 w niedzielę niedostępny będzie serwis bankowości internetowej, telefonicznej oraz aplikacja mobilna.

W trakcie przerwy technicznej klienci Credit Agricole nie skorzystają z usług Blik, płatności internetowych Przelew Online oraz automatycznego serwisu telefonicznego IVR.  

- W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą.Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę, a wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy – podaje bank Credit Agricole.

I radzi swoim klientom, że jeśli planują zrobić przelewy w czasie przerwy technicznej to powinni zrobić to wcześniej.

- Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę – podkreśla Credit Agricole.

Przerwę techniczną zapowiedział też ING Bank Śląski. Potrwa ona w nocy z 14 na 15 maja w godzinach od północy do trzeciej nad ranem.

- W związku z tym mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash – podaje ING Bank Śląski. Zapowiada, że transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line.

Czytaj więcej

Oszustwo na chwilówkę. Jak nie dać się naciąć

Aplikacja nie będzie działać

Z kolei Santander Bank Polska zaplanował przerwę techniczną, która rozpocznie się w sobotę o północy i potrwa do godziny drugiej w nocy.

W tym czasie niedostępny będzie serwis bankowości internetowej, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych (Przelew24), Kantor Santander oraz usługi Blik. 

Prace serwisowe zaplanowano też w nocy z soboty na niedzielę, od godz. pierwszej do czwartej w Banku Millennium. Jego klienci w tym czasie nie zalogują się do aplikacji mobilnej ani do Millenetu.

Nie będą mogli również zapłacić za zakupy w internecie. - Tradycyjne płatności kartami (np. na stacji benzynowej) będą dostępne w tym czasie – zapewnia banku Millennium.

W ub. tygodniu przerwy techniczne były m.in. w VeloBanku, Alior Banku, Nest Banku, Toyota Banku czy Santander Conusumer Banku.

Problemy z dostępem do własnych pieniędzy mogą się spodziewać m.in. ING Banku Śląski, Credit Agricole, Banku Millennium oraz Santander Banku Polskiego.

Transakcje off-line

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Konta Bankowe
Protest bankomatów. Dziś w Euronecie można pobrać mniejszą kwotę
Konta Bankowe
Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”
Konta Bankowe
Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą