Problemy z dostępem do własnych pieniędzy mogą się spodziewać m.in. ING Banku Śląski, Credit Agricole, Banku Millennium oraz Santander Banku Polskiego.
Czytaj więcej
Nowa metoda oszustwa. Tym razem na „rachunek rezerwowy”. Dobrze przygotowani przestępcy wyłudzają pieniądze od klientów banku coraz bardziej przygo...
Transakcje off-line
Bank Credit Agricole poinformował o pracach informatycznych w swojej sieci w ten weekend.
Dlatego pomiędzy godziną 23 w sobotę, a godziną 10 w niedzielę niedostępny będzie serwis bankowości internetowej, telefonicznej oraz aplikacja mobilna.
W trakcie przerwy technicznej klienci Credit Agricole nie skorzystają z usług Blik, płatności internetowych Przelew Online oraz automatycznego serwisu telefonicznego IVR.
- W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą.Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę, a wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy – podaje bank Credit Agricole.
I radzi swoim klientom, że jeśli planują zrobić przelewy w czasie przerwy technicznej to powinni zrobić to wcześniej.
- Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę – podkreśla Credit Agricole.
Przerwę techniczną zapowiedział też ING Bank Śląski. Potrwa ona w nocy z 14 na 15 maja w godzinach od północy do trzeciej nad ranem.
- W związku z tym mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash – podaje ING Bank Śląski. Zapowiada, że transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line.
Czytaj więcej
Firmy pożyczkowe nie informują bezpośrednio banków, że ktoś u nich stara się o chwilówkę, a banki nie mogą w imieniu klientów anulować złożonych...
Aplikacja nie będzie działać
Z kolei Santander Bank Polska zaplanował przerwę techniczną, która rozpocznie się w sobotę o północy i potrwa do godziny drugiej w nocy.
W tym czasie niedostępny będzie serwis bankowości internetowej, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatność w sklepach internetowych (Przelew24), Kantor Santander oraz usługi Blik.
Prace serwisowe zaplanowano też w nocy z soboty na niedzielę, od godz. pierwszej do czwartej w Banku Millennium. Jego klienci w tym czasie nie zalogują się do aplikacji mobilnej ani do Millenetu.
Nie będą mogli również zapłacić za zakupy w internecie. - Tradycyjne płatności kartami (np. na stacji benzynowej) będą dostępne w tym czasie – zapewnia banku Millennium.
W ub. tygodniu przerwy techniczne były m.in. w VeloBanku, Alior Banku, Nest Banku, Toyota Banku czy Santander Conusumer Banku.